Zamknij

Skandal w polskiej lidze. 17-letni zawodnik pobity w toalecie

16.11.2022 11:06

Do skandalicznych wydarzeń doszło w trakcie meczu II Mazowieckiej Ligi Juniorów pomiędzy Huraganem Wołomin a RCS Czarnymi Radom. W przerwie między setami w toalecie brutalnie pobito 17-letniego siatkarza gości. "W wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala" - napisano w komunikacie.

Piłka siatkowa
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

RCS Czarni Radom to lider II Mazowieckiej Ligi Juniorów. W Wołominie wiodło mu się jednak przeciętnie, czego efektem był wynik remisowy po czterech setach. Przed tie-breakiem 17-letni libero postanowił skorzystać z toalety. Wrócił zakrwawiony. Okazało się, że został dotkliwie pobity.

"W przerwie między partiami nasz zawodnik zgłosił potrzebę wyjścia do toalety. W tym czasie doszło do skandalicznego zachowania. Jeden z  naszych zawodników został brutalnie pobity. W wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala" - napisano w komunikacie drużyny z Radomia. "Liczymy, że Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej oraz Polski Związek Piłki Siatkowej wyciągną konsekwencje wobec tak haniebnego zachowania oraz nie dopuszczą do podobnych wydarzeń  w przyszłości" - dodano.

17-letni libero w szpitalu

Mecz został przerwany, a na miejsce wezwano policję oraz pogotowie. 17-letni siatkarz trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Prawdopodobnie ma złamane kości twarzy. Przedstawiciele Czarnych przekazali ponadto, że zawodnicy już wcześniej byli wyzywani, obrażani, a nawet opluwani przez "kibiców".

Wskazane podmioty nie zareagowały na tę skandaliczną sytuację, natomiast głos w sprawie zabrała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

"Jestem wstrząśnięta tym wydarzeniem. Kategorycznie sprzeciwiam się wszelkim formom przemocy, dlatego podjęłam natychmiastowe działania w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Dziś wiem już, że sprawca został zatrzymany, a Policja prowadzi zgodnie z procedurami dalsze czynności" - napisała.

RadioZET.pl/Facebook RCS Czarni Radom/polsatsport.pl