Zamknij

Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2019

Weronika Domoradzka
04.10.2019 15:16
Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2019
fot. ---

Już w niedzielę, 6 października w Kaliszu odbędzie się mecz o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2019.

Mecz o Superpuchar to starcie mistrzyń Polski ŁKS-u Commercecon Łódź, ze zdobywczyniami Pucharu Polski – Grupą Azoty Chemikiem Police. Mecz będzie prawdziwym przedsmakiem emocji, które czekają na kibiców w sezonie 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet!

W składach obu drużyn nie zabraknie wspaniałych reprezentantek Polski, które były tak blisko medalu mistrzostw Europy, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Na boisku w Kaliszu zagrają m.in. Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Marlena Kowalewska, Paulina Maj-Erwardt i Klaudia Alagierska.

Chemik do tej pory cztery razy z rzędu zagrał w meczu o Superpuchar wygrywając mecze w 2014 i 2015, a przegrywając w 2017 i 2018 roku (w 2016 meczu o Superpuchar nie rozegrano). W dwóch ostatnich spotkaniach także rywalizował z ekipą z Łodzi, ale nie z ŁKS Commercecon, a z Grotem Budowlanymi Łódź. I dwa razy przegrał. Ełkaesianki mają nadzieję, że i tym razem Superpuchar trafi do Łodzi.

Superpuchar Polski w piłce siatkowej - historia rozgrywek

Walkę o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn pod auspicjami PLS SA wznowiono w 2012 roku, panie walczyły o to trofeum po raz pierwszy w 2015 roku. W założeniu to starcie mistrzów Polski ze zdobywcą Pucharu Polski, które zawsze otwiera nowy sezon.

 Pomysł rozgrywania meczów o to prestiżowe trofeum w siatkówce, w takiej formule, pochodzi z Włoch, gdzie wzorując się na rozgrywkach piłkarskich w sezonie 1996/97 rozegrano po raz pierwszy spotkanie o Superpuchar Serie A1.

 W polskiej kobiecej siatkówce inicjatorem zmagań o Superpuchar był Ryszard Frąckowiak (działacz siatkarski z Szamotuł i ojciec siatkarki Joanny Frąckowiak). Pierwszą edycję rozegrano u progu sezonu 2005/2006. Superpuchar od edycji 2018 nosi imię Andrzeja Niemczyka, wybitnego trenera naszych „Złotek”