Zamknij

Zuzanna Górecka wraca z Włoch do Polski. Reprezentantka Polski zagra w Łodzi

24.06.2020 16:26
Zuzanna Górecka siatkarką Grot Budowlanych Łódź
fot. CEV

Zuzanna Górecka, siatkarka reprezentacji Polski, została nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź. 20-letnia przyjmująca wraca do polskiej ekstraklasy po sezonie spędzonym we włoskim Igor Gorgonzola Novara.

Górecka uważana jest za jeden z wielkich talentów w polskiej siatkówce. W przeszłości urodzona w Radomiu zawodniczka występowała w barwach MOS Wola Warszawa, SMS PZPS Szczyrk, DPD Legionovii Legionowo. Ostatni sezon spędziła w lidze włoskiej w zespole Igor Gorgonzola Novara, który w chwili wybuchu epidemii koronawirusa i wstrzymania rozgrywek zajmował trzecie miejsce w tabeli Serie A.

– Jest mi niezmiernie miło, że w przyszłym sezonie będę reprezentować barwy Grot Budowlanych Łódź. Będziemy młodym zespołem, ale to nie oznacza, że nie postawimy wysoko poprzeczki. Liczę na to, a w sumie wiem, że będziemy razem z Wami - kibicami tworzyć świetną atmosferę na meczach i cieszyć się razem z wygranych. Już nie mogę doczekać się pierwszych spotkań – powiedziała Zuzanna Górecka.

Zuzanna Górecka w Grot Budowlanych Łódź

- Niezmiernie cieszę się, że Zuzanna dołącza do naszego klubu. Przyjmująca powraca do polskiej ligi z Włoch i tym bardziej pękamy z dumy, że zdecydowała się wybrać nasze barwy. Stawiamy konsekwentnie na młode, zdolne Polki. To na nich chcemy budować przyszłość naszego klubu – powiedział prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik.

Mierząca 181 cm przyjmująca przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Jacka Nawrockiego w Szczyrku, gdzie przygotowuje się do towarzyskich meczów z Czechami.

Grot Budowlani Łódź - skład na sezon 2020/2021

Chudzik wskazał, że zespół Budowlanych będzie jednym z najmłodszych w ekstraklasie. Na razie najstarszą zawodniczką jest rozgrywająca Ewelina Tobiasz, która ma 26 lat. - Wierzę w ten zespół i liczę, że dziewczyny będą się rozwijać z korzyścią dla nas i całej polskiej siatkówki – dodał szef łódzkiego klubu.

Oprócz Góreckiej i Tobiasz w przerwie między rozgrywkami do ekipy trenera Błażeja Krzyształowicza dołączyły: 19-letnia przyjmująca Paulina Damaske (ostatnio Energa MKS Kalisz) i rok starsza Monika Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), 22-letnia atakująca Oliwia Michalak (AZS Politechnika Śląska) oraz 23-letnia środkowa Kornelia Moskwa (BKS Profi Credit Bielsko-Biała).

W Budowlanych zostają: rozgrywająca Julia Nowicka oraz środkowe - Anna Lewandowska i Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek). Odeszły natomiast: Agata Babicz, Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Karolina Garstka, Anastasia Kraiduba, Gabriela Maciągowski, Jaroslava Pencova, Kaiyi Ren i Julia Twardowska. Nie wiadomo jeszcze, jaka przyszłość czeka reprezentacyjną libero Marię Stenzel.

Posłuchaj podcastu

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP.budwlanilodz.pl