Zamknij

Znamy termin wyboru selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski

Krzysztof Sobczak
25.10.2017 19:26
Ferdinando di Giorgi
fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Polski Związek Piłki Siatkowej w komunikacie przedstawił procedurę wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Nowego szkoleniowca poznamy najprawdopodobniej na przełomie 2017 i 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zarząd PZPS zdecydował, że tym razem nie będzie konkursu.

"Zgodnie z decyzją zarządu do trenerów wskazanych przez Wydziały Szkolenia i Trenerski skierowane zostaną zapytania zawierające między innymi: koncepcję pracy z reprezentacją Polski w perspektywie krótko- i długoterminowej, określenia celów: zasadniczego i pośrednich oraz oceny aktualnego i przyszłego potencjału męskiej kadry narodowej" - napisano w opublikowanym komunikacie.

Zobacz także

Z tego wynika, że związek może wysłać zapytania także do tych trenerów, którzy sami nie zgłosili oficjalnie chęci prowadzenia kadry, ale władze federacji widzą ich na tym stanowisku.

"Na podstawie przesłanych koncepcji Zespół ds. wyboru trenera oparty o przedstawicieli zarządu PZPS, Pionu Sportu i Szkolenia oraz ekspertów wyłoni grupę kandydatów do rozmów bezpośrednich" - poinformowano.

Ostateczną decyzję o tym, kto obejmie stanowisko podejmie zarząd. Ma to mieć miejsce prawdopodobnie na przełomie roku.

Nieudane ME

We wrześniu pracę stracił Włoch Ferdinando De Giorgi, który prowadził reprezentację biało-czerwonych zaledwie od maja. Zespół odpadł jednak w fatalnym stylu w barażu o ćwierćfinał mistrzostw Europy i związek postanowił rozwiązać kontrakt. Prezes Jacek Kasprzyk od początku mówił, że nie jest zwolennikiem konkursu i widziałby na tym stanowisku Polaka.

Wśród nazwisk, jakie padają w mediach są m.in. Piotr Gruszka, Jakub Bednaruk, Andrzej Kowal.

RadioZET.pl/PZPS/PAP/KS