Znamy potencjalnych rywali Polaków w półfinale MŚ siatkarzy. Zdecydował czwarty set

08.09.2022 19:26
Brazylia - Argentyna na MŚ siatkarzy

Brazylijscy siatkarze awansowali do półfinału MŚ siatkarzy. Canarinhos pokonali Argentyńczyków 3:1 (25:16, 23:25, 25:22, 25:21) i to oznacza, że wicemistrzowie świata będą rywalami Polaków w 1/2 finału.

Brazylia wygrała w ćwierćfinale z Argentyną 3:1 i jako trzeci zespół zameldowała się w półfinale MŚ siatkarzy. W pierwszej parze Słoweńcy zagrają z Włochami. Z kolei Brazylijczycy zmierzą się w 1/2 finału z Polską!

W pierwszym secie Brazylijczycy szybko odskoczyli Argentyńczykom na cztery punkty, prowadząc 5:1. Jednak brązowi medaliści IO z Tokio szybko doprowadzili do remisu 8:8. Jednak Canarinhos włączyli kolejny bieg, zdobywając pięć punktów z rzędu 13:8 i nie oddali prowadzenia już do końca, triumfując 25:16.

Argentyńczycy nie podłamali się wysoką porażką i w drugiej odsłonie udawało im się utrzymywać niewielką przewagę - 11:9 i 18:16. W końcówce Brazylijczycy wyrównali stan gry 22:22, ale po błędzie Ramosa i skutecznym atakom Albicelestes na tablicy wyników pojawił się remis w spotkaniu 1:1.

Brazylia w półfinale MŚ siatkarzy

W trzecim secie ponownie rządzili Brazylijczycy, którzy w środkowej części mieli bezpieczną przewagę 17:12. Jednak znów do głosu zaczęli dochodzić Argentyńczycy, zbliżając się na dwa "oczka" do aktualnych wicemistrzów świata 19:21. Finalnie Canarinhos zachowali koncentrację i wygrali do 22.

W czwartym secie wydawało się, że Argentyńczycy doprowadzą do tie-breaka, gdzie prowadzili 14:10. Wówczas Renan Dal Zotto dokonał zmiany rozgrywającego, gdzie z ławki rezerwowych na boisko wszedł Bruno Rezende. Brazylijczycy zaczęli zbliżać się do rywali, aż doprowadzili do remisu 16:16. Końcówka seta należała do Canarinhos, którzy wygrali kilka akcji z rzędu, prowadząc 24:20 i pieczętując awans do półfinału 25:21.

Argentyna - Brazylia 1:3 (16:25, 25:23, 22:25, 21:25)

Mecz Polska - Brazylia odbędzie się w sobotę.