Zamknij

Znamy diagnozę kontuzji Michała Kubiaka. W Warnie już nie zagra

Krzysztof Sobczak
09.06.2017 23:48
Michał Kubiak
fot. PAP/EPA

Lekarz reprezentacji Polski przekazał dobre wieści w sprawie stanu zdrowia Michała Kubiaka. Wprawdzie kapitan biało-czerwonych nie zagra już w drugim turnieju Ligi Światowej w Warnie, ale uraz okazał się mniej poważny niż podejrzewano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trzecim secie meczu z Bułgarią Kubiak niefortunnie spadł na parkiet i podkręcił staw skokowy. Po badaniach okazało się, że zawodnik Panasonic Panthers nie będzie musiał chodzić w gipsie, ale od siatkówki trochę odpocznie.

Zobacz także

- Badanie USG stwierdziło uszkodzenie więzadła rozdwojonego w prawej stopie. Głównie w części piętowo-łódkowej. Więzadła stawu skokowego nie są uszkodzone. Rozpoczęliśmy rehabilitację, nie jest konieczne unieruchomienie kończyny. Michał porusza się o własnych siłach - przekazał lekarz kadry Jan Sokal.

Na razie nie wiadomo, jak długo siatkarz będzie pauzował. Więcej szczegółów sztab reprezentacji będzie mógł przekazać po szczegółowych badaniach.

W sobotę Polacy zagrają z Brazylią, a na zakończenie turnieju w Warnie z Kanadą, którą prowadzi były selekcjoner biało-czerwonych, Stephane Antiga.

RadioZET.pl/PZPS/KS