Zamknij

Znamy datę pogrzebu Tomasza Wójtowicza

26.10.2022 13:50

Władze PlusLigi poinformowały w środę o dacie i miejscu pogrzebu Tomasza Wójtowicza. Legendarny siatkarz zmarł w wieku 69 lat. Był pierwszym Polakiem, który został wprowadzony do panteonu siatkarskich sław w Volleyball Hall of Fame.

Tomasz Wójtowicz
fot. PAP

Tomasz Wójtowicz urodził się 22 września 1953 roku w Lublinie. Był graczem m.in. Avii Świdnik i Legii Warszawa. Ze stołeczną drużyną dwa razy zdobywał mistrzostwo Polski. Następnie przeniósł się do Włoch, gdzie grał w Edilcuoghi Sassuolo, czy Santalu Parma, z którym sięgnął po Klubowy Puchar Europy Siatkarzy, czyli obecnej Ligi Mistrzów.

W reprezentacji Polski rozegrał 325 meczów. Razem z biało-czerwonymi wywalczył złoty medal mistrzostw świata (1974), a dwa lata później zdobył złoto na IO w Montrealu. Dodatkowo w swoim dorobku miał cztery srebrne medale ME.

Tomasz Wójtowicz nie żyje

Tomasz Wójtowicz został dwukrotnie odznaczony złotym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Również dwukrotnie wybierano go siatkarzem sezonu w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". W 2021 roku Wójtowicz otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Oficjalny profil PlusLigi poinformował, że pogrzeb Tomasza Wójtowicza odbędzie się w sobotę 5 listopada o godz. 12:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie.

RadioZET.pl