Zamknij

Złe wiadomości przed mistrzostwami. Grbić: Leon ma małe szanse na powrót

26.07.2022 14:40

Wilfredo Leon ma małe szanse na powrót na mistrzostwa świata – nie ukrywa Nikola Grbić, trener reprezentacji Polski, w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP. Turniej rozpoczyna się za miesiąc - 26 sierpnia. 

Złe wiadomości przed mistrzostwami. Grbić: Leon ma małe szanse na powrót
fot. Lukasz Laskowski/Xinhua News/East News

Nikola Grbić po zdobyciu brązowego medalu podczas Ligi Narodów został zapytany o Wilfredo Leona, który od kilku miesięcy zmagał się z kontuzją. Przyjmujący w czerwcu przeszedł zabieg oczyszczenia więzadła rzepki. - Musimy śledzić sytuację i dalej nie znamy konkretnego dnia jego powrotu. Małe prawdopodobieństwo, że będzie gotowy na mistrzostwa świata. To coś innego, gdy przygotowujesz się dwa-trzy miesiące do turnieju, niż gdy wrócisz nie będąc w treningach, a twoje przygotowanie jest dalekie od tego, co się prezentowało – stwierdził Grbić.

Serbski trener zaznaczył też, że nie chce ryzykować nawrotu kontuzji Leona. - To mistrzostwa świata, a nie mecz towarzyski czy nieważny turniej. Nie chciałbym ryzykować, by się, nie daj Boże, ponownie nabawił urazu. Będziemy monitorować sprawę – stwierdził i dodał: - Jeśli będzie możliwość, by był gotowy na MŚ, to znajdzie się na liście, jeśli nie, to nie.

Grbić wypowiedział się też na temat innych przyjmujących reprezentacji, którzy mogą zająć miejsce Leona w kadrze: Tomaszu Fornalu, czy Bartoszu Bednorzu - Fornal to gracz, który może nam pomóc w każdym elemencie: przyjęciu, obronie, bloku, zagrywce, co pokazał w spotkaniu z Iranem. Jego wejście w meczu z Włochami znacząco przyczyniło się do zwycięstwa. Bednorz? Ta nieszczęsna sytuacja z trzeciego seta w meczu z USA nie była łatwa. Trudno się wchodzi, gdy rezultat był kompromitujący. Ciężko było wejść i odwrócić wynik – stwierdził.

Mistrzostwa świata w siatkówce odbędą się w Polsce i Słowenii. Turniej zostanie otwarty 26 sierpnia, a zakończy się 11 września 2022 roku meczem w Katowicach.