Andreas Nicolaides
07.08.2017 10:07
Bartosz Kurek

Bartosz Kurek był bohaterem jednego z najbardziej zaskakujących transferów - zrezygnował z gry w PlusLidze na rzecz Turcji. Kontraktem związał się z Ziraatem Bankasi. Powodem takiego ruchu był rzecz jasna pieniądze - Kurek został 3. najlepiej zarabiającym siatkarzem świata.

Serwis gazettereview.com zestawił 10 najlepiej opłacanych zawodników. Na podium umieścił reprezentanta Polski, którego pensję oszacował na poziomie 1,1 miliona dolarów na sezon. Kurek przegrał po tym względem jedynie z Wilfredo Leonem (Zenit - 1,4 mln dolarów) i Ervinem Ngapethem (Modena - 1,35 mln dolarów).

Pensja Kurka może robić wrażenie, ale tylko w siatkarskim świecie. Nie ma porównania z piłką nożną, gdzie najlepsi zarabiają ponad ponad 25 milionów dolarów rocznie.

Kurek w trakcie swojej kariery trzykrotnie sięgał po mistrzostwo i puchar Polski.  Dołożył do tego srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o reprezentację, to wygrał w jej barwach mistrzostwo Europy w 2009 roku, w 2012 triumfował w Lidze Światowej.