Zamknij

ZAKSA wycofała się z prestiżowego turnieju. Reprezentant Polski nie gryzł się w język

Maciej Walasek
15.10.2022 11:45

Łukasz Kaczmarek zabrał głos po tym, jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała, że nie weźmie udziału w tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata. Atakujący klubu i reprezentacji Polski za pośrednictwem InstaStories winą obarczył PlusLigę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. Mateusz Birecki/REPORTER/East News

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak w 2021 roku nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. Piotr Szpaczek, prezes klubu wyjaśnił, że powodem rezygnacji jest napięty kalendarz rozgrywkowy i dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników.

"Zdajemy sobie sprawę, że możliwość zaprezentowania się w rozgrywkach na arenie międzynarodowej i powalczenie o trofeum, jakiego w dorobku klubu jeszcze nie mamy, byłaby ogromną szansą dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo rozmawialiśmy ze sztabem szkoleniowym, rozważając różne możliwości i szukając najlepszych dla drużyny rozwiązań. Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zawodników musieliśmy podjąć trudną decyzję o rezygnacji z udziału w turnieju" - mówił cytowany w komunikacie klubowym.

ZAKSA nie zagra w KMŚ

Jak popatrzymy na kalendarz meczowy ZAKSĘ w grudniu czeka do rozegrania aż siedem meczów w PlusLidze. Dodatkowo dwa z nich: z GKS-em Katowice i Jastrzębskim Węglem miałyby się odbyć w trakcie KMŚ. Wszystko doprowadziło do tego, że po raz drugi z rzędu mistrzowie Polski nie będą mogli przystąpić do międzynarodowej rywalizacji. Do sytuacji odniósł się jeden z siatkarzy mistrzów Polski - Łukasz Kaczmarek.

loader

"Dziękujemy PlusLidze, że po raz kolejny z powodu genialnego kalendarza i powiększenia ligi nie będziemy mogli zagrać w Klubowych Mistrzostwach Świata" - napisał na InstaStories.

łk
fot. Instagram screen

Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce odbędą się między 7 a 11 grudnia w Brazylii. Kędzierzynianie mieli prawo do udziału w rozgrywkach jako zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Obok nich w gronie zaproszonych drużyn znaleźli się: Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2022), Sada Cruzeiro (organizator turnieju i mistrz Ameryki Południowej), Minas Tenis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej), Volei Campinas (Volei Renata, brązowy medalista Ameryki Południowej) oraz Paykan Tehran Club (mistrz Azji).

RadioZET.pl