ZAKSA Kędzierzyn-Koźle blisko finału LM, fantastyczny bój z Zenitem

18.03.2021 19:32
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w pierwszym półfinałowym meczu LM siatkarzy Zenit Kazań 3:2 (22:25, 22:25, 29:27, 25:22, 16:14). Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Kędzierzynie-Koźlu.

W pierwszym secie gra była niezwykle wyrównana, ale i zawodnikom towarzyszyły nerwy. W środku partii Zenit wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 15:12. Sygnał do odrabiania strat dał m.in. Kamil Semeniuk. Po jego asie serwisowym gospodarze prowadzili tylko jednym punktem. Po ataku Łukasza Kaczmarka ZAKSA doprowadziła do remisu 17:17, ale w końcowej części seta, zespół Nikoli Grbicia popełnił sporo błędów własnych, po których uległ 22:25.

W kolejnej partii polska drużyna nie najlepiej prezentowała się w przyjęciu, co wykorzystywali rywale, którzy wyszli na prowadzenie 9:4. W kolejnych akcjach powiększyli przewagę 16:9. W końcówce siatkarze ZAKSY zdołali odrobić straty i złapali kontakt z przeciwnikiem 20:21. Po emocjonującej wymianie i w tym secie górą byli zawodnicy z Kazania, którzy wygrali 25:22.

W trzecim secie gra była niezwykle zacięta, a żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Pod koniec Zenit wyszedł na dwa punkty przewagi, prowadząc 23:21. Jednak gospodarze stanęli w miejscu, gdzie przy stanie 24:22, nie wykorzystali aż pięciu piłek meczowych, a ZAKSA wyszarpała wygraną 29:27.

ZAKSA blisko finału LM, wyjazdowa wygrana z Zenitem Kazań

Kędzierzynianie zmotywowani kapitalną końcówką poprzedniej partii kontynuowali swoją grę. W środku prowadzili 15:11. Mimo że ekipa Alekny nie rezygnowała, musiała uznać wyższość przeciwników, którzy doprowadzili do tie-breaka, wygrywając 25:22.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Chociaż piątego seta lepiej zaczęli siatkarze Zenitu (6:3), ZAKSA powoli odrobiła straty i przy zmianie stron rosyjska drużyna prowadziła tylko 8:7. W końcówce Bartosz Bednorz zaatakował w aut, dzięki czemu ZAKSA odskoczyła na dwa punkty przewagi 12:10. Przyjmujący reprezentacji Polski odkupił winy, notując asa serwisowego, doprowadzając do remisu 14:14. Ostatecznie polski zespół po ataku Kaczmarka i wygranej na siatce, triumfowała 16:14.

Rewanż odbędzie się w środę, 24 marca w Kędzierzynie-Koźlu.

Zenit Kazań – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:22, 27:29, 22:25, 14:16)