Zamknij

ZAKSA - Zenit: Kiedy i o której godzinie półfinał LM? [GODZINA, DATA]

17.03.2021 16:18
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań: GODZINA, DATA. ZAKSA - Zenit: kiedy i o której godzinie półfinał LM siatkarzy? O której godzinie siatkarze ZAKSY powalczą o awans do wielkiego finału Ligi Mistrzów siatkarzy? Sprawdź podstawowe informacje przed meczem ZAKSA - Zenit w LM siatkarzy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do półfinału Ligi Mistrzów po wyeliminowaniu Cucine Lube Civitanovy. W pierwszym starciu na wyjeździe zespół Nikoli Grbicia pokonał włoską drużynę 3:1. Dzień po porażce swoje posady stracili: trener Ferdinando de Giorgi oraz jego asystent Nicola Giolito. Następcą byłego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy został Gianlorenzo Blengini. W spotkaniu rewanżowym zawodnicy Cucine wzięli się w garść i pokonali ZAKSĘ 3:0, dlatego półfinalistę wyłonił złoty set. Tu lepsi byli siatkarze polskiej drużyny, którzy wygrali 16:14.

Wcześniej Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała rywalizację w tabeli grupy A, zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 17 punktów i bilansem 6 zwycięstw w 6 meczach. Tuż za nimi uplasowali się gracze PGE Skry Bełchatów. Na trzeciej pozycji uplasowało się Fenerbahce, a czwartą ekipą okazało się Lindemans.

LM siatkarzy: Kiedy półfinał z udziałem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle?

Rywalem ZAKSY w półfinale będzie Zenit Kazań, który był górą w starciu z PGE Skrą Bełchatów.

Półfinał Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań odbędzie się w czwartek, 18 marca o godzinie 17:00. Rewanże zaplanowano tydzień później (23-25 marca).

RadioZET.pl