Zamknij

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań: Kiedy? O której godzinie półfinał LM?

23.03.2021 13:46
ZAKSA - Zenit
fot. Maksim Bogodvid/SPUTNIK Russia/East News

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań: kiedy mecz? O której gra ZAKSA w półfinale LM siatkarzy? ZAKSA - Zenit - GODZINA, DATA półfinału. Kędzierzynianie walczą o awans do wielkiego finału. Sprawdź podstawowe informacje na temat spotkania.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle we własnej hali w rewanżu podejmie Zenit Kazań. W pierwszym spotkaniu półfinałowym zespół Nikoli Grbicia pokonał rosyjską ekipę 3:2 i jest o krok od awansu do wielkiego finału Jak do tej pory w historii drużyny z Kędzierzyna-Koźla najlepszym wynikiem w Lidze Mistrzów jest zajęcie trzeciego miejsca w 2003 roku. Wówczas Kędzierzyn-Koźle pokonał Paris Volley 3:0.

Zespół z województwa opolskiego trzykrotnie walczył w półfinale LM siatkarzy, ale nigdy nie udało mu się awansować do finału. W 2013 roku ZAKSA grała ponownie o brązowy medal, ale wtedy polski zespół musiał uznać wyższość…Zenitu, który wygrał 3:1.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Ekipa Nikoli Grbicia awansuje do finału jeżeli zwycięży. W przypadku drużyny Władimira Alekny, jeśli Zenit pokona ZAKSĘ 3:0 lub 3:1, uzyska bezpośredni awans. W przypadku wygranej w tie-breaku, o wszystkim rozstrzygnie tzw. złoty set.

ZAKSA - Zenit: O której godzinie półfinał? Kiedy mecz?

- Na pewno do Polski siatkarze z Rosji przyjadą bardzo zmotywowani. Wiadomo, że mają nóż na gardle. Być może będzie na nich ciążyć taka presja, że będzie to działać na naszą korzyść. Jednak to my musimy zagrać tak, jak potrafimy najlepiej. Powinniśmy być optymistami, mamy realną szansę wejścia do finału Ligi Mistrzów – powiedział Bartłomiej Kluth.

ZAKSA - Zenit na żywo odbędzie się w środę, 24 marca o godzinie 18:00.

RadioZET.pl