ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywcą Pucharu Polski

27.01.2019 17:24

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w finale Jastrzębski Węgiel 3:1 i sięgnęła po Puchar Polski. Kędzierzynianie dokonali tej sztuki po raz siódmy w historii i wyrównali osiągnięcie Skry Bełchatów i AZS Olsztyna.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle fot. PAP

Na początku pierwszego seta na prowadzenie wyszli jastrzębianie i prowadzili 12:9. W tym momencie do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Kędzierzyna-Koźla i dzięki świetnej grze w obronie i ataku doprowadzili do remisu 17:17. Po dwóch udanych atakach Aleksandra Śliwki, zrobiło się 23:19 dla ZAKS-y, która ostatecznie wygrała pierwszą partię 25:20.

W drugim secie ZAKSA kompletnie rozbiła Jastrzębie. Już na samym początku było 7:1. Wraz z kolejnymi akcjami, jastrzębianie coraz bardziej gubili się i nie byli w stanie odrobić choćby części tej przewagi. Druga odsłona padła łupem kędzierzynian 25:13.

W trzeciej partii do głosu doszli siatkarze z Jastrzębia. Uniknęli błędu z drugiego seta i od pierwszej piłki nawiązali wyrównaną walkę z liderem PlusLigi. Przy stanie 24:22 dla jastrzębian wydawało się, że wykorzystają jedną z piłek setowych i zakończą tę część meczu. Mimo tego, ZAKSA zdołała doprowadzić do wyrównania i siatkarze grali na przewagę. Jastrzębski Węgiel szybko pokazał, że chce pozostać w spotkaniu i wygrali 27:25.

W czwartym secie ZAKSA od początku wypracowała sobie konkretną przewagę 10:4. Jastrzębianie zdołali się podnieść i zbliżyć do przeciwnika na wynik 16:13. Jednak to nie wystarczyło, a kędzierzynianie spokojnie zmierzali po zwycięstwo w tym secie i w całym meczu, co ostatecznie im się udało. Po autowym ataku Dawida Konarskiego, ZAKSA wygrała 25:17, a w całym meczu 3:1.