LM siatkarzy: ZAKSA liderem z kompletem punktów, Skra na drugim miejscu

10.12.2020 22:32
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w trzecim meczu LM siatkarzy z Lindemans Aalst 3:0 (25:19, 25:19, 25:17). Tym samym zespół Nikoli Grbicia wygrał pierwszy turniej, nie oddając rywalom ani jednego seta. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli siatkarze PGE Skry Bełchatów.

• Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła turniej LM siatkarzy z kompletem zwycięstw;
  • Drugie miejsce w tabeli zajęła PGE Skra Bełchatów;
  • Rewanżowy turniej LM siatkarzy odbędzie się w dniach 26-28 stycznia w Bełchatowie.

Siatkarze ZAKSY wykonali zadanie w stu procentach. W starciu z belgijską drużyną w ataku świetnie spisywał się Łukasz Kaczmarek. Później Nikola Grbić wprowadził na parkiet kilku rezerwowych, którzy dostali szansę gry w dłuższym wymiarze. Ostatecznie bez większych przygód kędzierzynianie wygrali mecz 3:0 i są w doskonałej sytuacji przed fazą play-off.  Z kompletem punktów i bez straty seta ZAKSA prowadzi w grupie i tylko prawdziwy kataklizm spowodowałby, że polska ekipa nie awansuje dalej.

Z kolei siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali turecki Fenerbahce HDI Stambuł 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 25:21). W poprzednich pojedynkach bełchatowianie ulegli ZAKSIE 0:3, ale uporali się z Lindermansem 3:0. Podopieczni Michała Mieszko Gogola dzięki dwóm wygranym za trzy punkty zajęli drugie miejsce w grupie i nadal są w grze o awans do fazy play-off.

LM siatkarzy: Kapitalna forma ZAKSY, Skra liczy na awans

O ile w dwóch pierwszych setach w starciu z Fenerbahce Skra pewnie prowadziła 2:0, tak w trzeciej partii emocje sięgnęły zenitu przy stanie 23:22 dla tureckiej ekipy. Wówczas asem serwisowym popisał się Mateusz Bieniek, ale następne dwa punkty zdobyła drużyna ze Stambułu. Na szczęście nie udało jej się doprowadzić do tie-breaka i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem graczy z Bełchatowa 3:1.

- Podczas tego turnieju przeżyliśmy huśtawkę nastrojów. Pierwszy mecz nam zupełnie nie wyszedł. Nie tego się spodziewaliśmy. Z drugiej strony doceniamy dwa zwycięstwa – zaznaczył po meczu Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry.

Rewanżowy turniej zaplanowano na 26-28 stycznia w Bełchatowie.