ZAKSA w półfinale Ligi Mistrzów. Polska drużyna ograła włoskiego giganta

03.03.2021 20:08
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. W ćwierćfinałowym rewanżu przegrali u siebie z Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26), przez co o awansie decydował złoty set. Polska drużyna wygrała 16:14 i zameldowała się w najlepszej "czwórce" klubów Europy.

Początek meczu był udany dla ZAKSY, która szybko odskoczyła Cucine Lube na kilka punktów, prowadząc 8:4, a potem 11:8. W środku seta włoski zespół odrobił straty 14:14 i w końcowej fazie wyszedł na prowadzenie, wygrywając 25:22.

W drugiej partii lepiej prezentowali się goście, ale siatkarze ZAKSY po fantastycznej serii trzech bloków z rzędu, złapali kontakt z rywalem. Kibice byli świadkami pojedynku punkt za punkt, a asami serwisowymi popisywali się Benjamin Toniutti i Aleksander Śliwka. Polska drużyna po ataku Kochanowskiego miała piłkę setową 24:23, ale zawodnicy Cucine zachowali koncentrację nawet w tym momencie i zwyciężyli 26:24.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale Ligi Mistrzów

W trzecim secie ZAKSA szybko wyszła na prowadzenie 4:0, ale włoska ekipa w mgnieniu oka odrobiła straty i na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 5:5. Zespół Nikoli Grbicia popełniał błędy, a po zagrywce Simona było już 13:18 dla Włochów. W końcówce gospodarze złapali wiatr w żagle i zaczęli walczyć po asach serwisowych Kamila Semeniuka i Krzysztofa Rejno. Po ataku Aleksandra Śliwki udało się doprowadzić do remisu 20:20, ale na sam koniec znów goście wyszli zwycięsko 26:24.

Wobec takiego wyniku półfinalistę miał wyłonić złoty set. Cucine Lube prowadziło 8:7, a w dalszej części gry obie drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 14:13 ZAKSA miała piłkę meczową, ale włoska ekipa doprowadziła do gry na przewagi. Po ataku ze środka Rejno i asie serwisowym Łukasza Kaczmarka ZAKSA awansowała do półfinału Ligi Mistrzów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26); złoty set – 16:14.