Na kogo mogą trafić Polacy w 1/8 finału ME siatkarzy? Z kim zagrają?

08.09.2021 19:09
polscy siatkarze

Reprezentacja Polski jest pewna awansu do 1/8 finału ME siatkarzy 2021. Na kogo trafią biało-czerwoni w kolejnej fazie rozgrywek? Z kim zagrają Polacy? Sprawdź, kto może być rywalem mistrzów świata w 1/8 finału mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski siatkarzy pozostaje niepokonana na ME 2021. Na otwarcie turnieju zespół Vitala Heynena pokonał Portugalię 3:1, a następnie po zaciętym pojedynku był górą w starciu z mistrzami Europy - Serbami, triumfując 3:2. Z kolei w trzecim spotkaniu Polacy wygrali z Grecją 3:1. Tym samym mistrzowie świata zapewnili sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy. W kolejnych meczach ograli jeszcze Belgię 3:0 i Ukrainę 3:0. Dzięki temu zapewnili sobie 1. miejsce na koniec grupowych zmagań.

Wobec awansu do 1/8 finału drużyny grające w grupie A, w której grała Polska, połączą się z grupą C. Tam rywalizowały takie zespoły jak: Rosja, Finlandia, Hiszpania, Macedonia Północna, Turcja i Holandia.

ME w siatkówce 2021: GRUPA A. TABELA i WYNIKI "polskiej grupy"

ME siatkarzy 2021: Na kogo trafią Polacy w 1/8 finału?

Polacy, którzy wygrali już swoją grupę, zagrają z czwartą ekipą grupy C. To miejsce zająć mogą Turcja lub Finlandia. Jeśli biało-czerwoni awansują do 1/4 finału, ich przeciwnikiem w walce o półfinał ME siatkarzy będzie zwycięzca pary C2-A3.

Polscy siatkarze na ostatnich mistrzostwach Europy sięgnęli po brązowy medal. Tytułu bronią Serbowie. ME siatkarzy 2021 potrwają do 19 września.