Wojciech Grzyb kończy sportową karierę

02.03.2020 10:47
Wojciech Grzyb kończy karierę
fot. Piotr Matusewicz/East News

Wojciech Grzyb postanowił zakończyć karierę po tym sezonie. – Niestety, nie uda się dobić do okrągłej 500-tki” – powiedział środkowy Trefla Gdańsk, który do tej pory rozegrał ponad 480 meczów w PlusLidze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Grzyb w ostatnim meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle wystąpił w PlusLidze po raz 482. Środkowy występuje na boisku od pierwszego sezonu, kiedy polska liga została przekształcona w Profesjonalną Ligę Siatkówki. Jednak były reprezentant Polski nie będzie mógł świętować jubileuszu 500. meczu. W rozmowie z serwisem s-w-o.pl ogłosił, że po tym sezonie kończy karierę.

- Liczba meczów jest imponująca, ale szybkie obliczenie uświadomiło mi, że – niestety – nie uda się dobić do okrągłej 500-tki. Do końca sezonu zostało mniej niż 18 spotkań, a to jest mój ostatni sezon na parkietach PlusLigi – powiedział.

Grzyb podkreślił, że koniec sportowej kariery nie oznacza pełnego rozstania z siatkówką. 39-latek przyznał, że chce być trenerem.

Ta przygoda, jako sportowca, po 20 sezonach się kończy, ale liczę na to, że moja droga jeszcze skrzyżuje się z drogą Plusligi, np. w charakterze trenera. Chciałbym, aby moja dalsza przygoda z siatkówką była związana z Trójmiastem. Byłoby super mieć wkład w rozwój gdańskiej drużyny, a z czasem cieszyć się z owoców pracy – wyjaśnił Grzyb.

Wojciech Grzyb trafił do Trefla Gdańsk w 2014 roku. Wcześniej grał w Asseco Resovii Rzeszów i AZS-ie Olsztyn. W barwach reprezentacji Polski rozegrał 120 spotkań. Razem  z biało-czerwonymi sięgnął po wicemistrzostwo świata w 2006 roku.

RadioZET.pl/s-w-o.pl