Zamknij

Wilfredo Leon zadebiutuje w reprezentacji Polski – poznaliśmy konkretną datę

Maciej Walasek
05.07.2019 22:53
Wilfredo Leon
fot. MAREK ZIELINSKI/East News

Wilfredo Leon po raz pierwszy zagra w reprezentacji Polski pod koniec lipca. Informację potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wilfredo Leon nie pomoże polskiej kadrze w Final Six Ligi Narodów, które 10 lipca rozpocznie się w Chicago. Dwuletnia karencja, którą musiał odbyć z powodu zmiany reprezentacji, wygasa z dniem 24 lipca, co oznacza, że Kubańczyk z polskim paszportem ominie ostatnie zmagania w tej imprezie.

Zobacz także

Wilfredo Leon: Kiedy debiut w reprezentacji Polski?

PZPS w piątek oficjalnie ogłosił, że Wilfredo Leon zadebiutuje w biało-czerwonych barwach podczas towarzyskiego dwumeczu z Holandią, który zaplanowano w dniach 27-28 lipca w Opolu.

Ostatni weekend lipca i dwa mecze z Holandią mają być jednym z ostatnich sprawdzianów reprezentacji Polski przed walką o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku, podopieczni Vitala Heynena powalczą o olimpijskie przepustki z Tunezją, Francją i Słowenią. Wcześniej w dniach 1-3 sierpnia mistrzowie świata zagrają w Krakowie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w Krakowie. Ich przeciwnikami będą: Brazylia, Serbia, Finlandia.

RadioZET.pl/PZPS/MW