Zamknij

Wilfredo Leon współwłaścicielem polskiego klubu. Rośnie nowa potęga?

05.05.2021 09:16
Wilfredo Leon
fot. Piotr Matusewicz/East News

Wilfredo Leon został współwłaścicielem zespołu Anioły UMK Toruń. Długofalowy plan przyjmującego reprezentacji Polski zakłada zbudowanie drużyny na miarę europejskiej potęgi.

Wilfredo Leon jest głównym udziałowcem klubu z Torunia. Siatkarz reprezentacji Polski będzie odpowiadał za m.in. wybór trenera i zawodników. Mimo że jego własna kariera nie pozwoli mu na pełne zaangażowanie się, codziennych spraw będą doglądać zaufane osoby. Prezesem Aniołów UMK Toruń został lokalny biznesmen Karol Lejman, a wiceprezesem jego żona Małgorzata Leon. Drugim wiceprezesem będzie brat Karola, Mateusz. Jednocześnie poza samym klubem, Leon stworzył także siatkarską akademię.

- Moje marzenie to zbudowanie drużyny na takim wysokim poziomie, jak choćby ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wierzę, że także Akademia urośnie bardzo wysoko, a w tym projekcie będzie pomagała mi moja żona Małgorzata. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i pokażemy, że mamy dużo do zrobienia - powiedział Leon.

Wilfredo Leon współwłaścicielem klubu z Torunia

Zespół z Torunia zadebiutuje już w sezonie 2021/22 w drugiej lidze. Jak podaje Gazeta Pomorska w pierwszym roku startów drużyna ma za zadanie awansować do TAURON 1. ligi. Anioły będą grały w hali SP 28 na Skarpie.

- Dłuższy pobyt w drugiej lidze nas nie zadowoli. Nie w takim celu tworzymy ten klub – mówił Leon.

- Dlaczego Toruń? To miasto przyjazne sportowi i lubiane przez sportowców. Jest bardzo dobry klub żużlowy i koszykarski. Jednak odkąd pierwszy przyjechałem do Torunia, brakowało mi męskiej siatkówki na wysokim poziomie. A przecież warunki są tutaj świetne – wyjaśniał siatkarz w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty.

Jednocześnie w Toruniu mieszka rodzina żony 27-latka.

- Mamy wiele pomysłów związanych z akademią. Jeśli wejdą one w życie, stworzymy unikatowe miejsce, do którego dzieci będą przychodzić z uśmiechem na twarzy – dodał.

RadioZET.pl