Wilfredo Leon trafi do PlusLigi? Menedżer nie wyklucza takiej możliwości

05.02.2020 17:53
Wilfredo Leon w przyszłości może zagrać w PlusLidze
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Wilfredo Leon w ostatnim czasie przedłużył kontrakt z Sir Safety Perugia. Mimo to w wywiadzie dla „Super Expressu”, menedżer przyjmującego nie wykluczył, że siatkarz w przyszłości może pojawić się w PlusLidze. – To możliwe, jeśli do budżetu włączy się indywidualny sponsor. Wiem, że takie są plany – zdradził Andrzej Grzyb.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wilfredo Leon postanowił pozostał we Włoszech i przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata z Sir Safety Perugia. 26-latek cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród największych klubów świata i nic dziwnego, że m.in. Zenit Sankt Petersburg próbował pozyskać przyjmującego. W ubiegłym roku Rosjanie mieli kusić Leona zarobkami w wysokości dwóch milionów euro za sezon gry.

Mimo to reprezentant Polski zdecydował się dalej grać na Półwyspie Apenińskim. Według nowego kontraktu, siatkarz ma zarabiać blisko 1,5 miliona euro za rok. Jednocześnie jego menedżer, Andrzej Grzyb ujawnił, że według umowy, zawodnik po roku będzie mógł przejść do innego zespołu.

- Umowa jest na zasadzie 1+1, czyli z możliwością rozwiązania po jednym sezonie – powiedział Grzyb.

Zapewne wielu kibiców chciałoby, żeby Wilfredo Leon pewnego dnia zagrał w PlusLidze. Jednak wydaje się, że na tę chwilę nie ma w Polsce klubu, który udźwignąłby wymagania finansowe 26-latka. Zdaniem agenta, sprawa nie jest przesądzona.

- Na stole są aktualnie oferty od trzech polskich zespołów. Czy nasze kluby stać na niego? Tak, jeśli do budżetu włączy się indywidualny sponsor i są takie plany. A o tym, czy wybierze ofertę z Polski, zdecyduje wiele czynników, w tym potencjał sportowy drużyny – wyjaśnił.

Sir Safety Perugia zajmuje drugie miejsce w Serie A1 z dorobkiem 42 punktów. Do prowadzącej Cucine Lube Civitanovy traci trzy „oczka”.

RadioZET.pl/se.pl