Zamknij

Wilfredo Leon powołany do reprezentacji Polski. Wymowne słowa siatkarza [FOTO]

Maciej Walasek
27.04.2019 13:07
Wilfredo Leon
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Wilfredo Leon znalazł się wśród powołanych siatkarzy do reprezentacji Polski na sezon 2019. Zawodnik Perugii nie krył, że jest z tego bardzo dumny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Vital Heynen w piątek ogłosił nazwiska 32 siatkarzy powołanych na tegoroczny sezon reprezentacyjny. Biało-czerwoni rozpoczną przygotowania do Siatkarskiej Ligi Narodów od zgrupowania w Spale, które rozpocznie się 17 maja. Dzień wcześniej Polacy przejdą badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.

Na liście powołanych znalazły się nazwiska, które powracają do kary po przerwie: Karol Kłos, który rok temu zrezygnował z gry dla reprezentacji z powodu leczenia urazów oraz Andrzej Wrona. W ekipie mistrzów świata nie zabrakło nowych zawodników, których będzie chciał sprawdzić belgijski selekcjoner: Bartłomiej Bołądź, Bartosz Filipiak czy Michał Szalacha. Nową-starą twarzą jest także Wilfredo Leon, który od tego roku będzie mógł zadebiutować w biało-czerwonych barwach. Siatkarzowi Sir Safety Perugii pod koniec lipca kończy się karencja, co oznacza, że stanie przed szansą wystąpienia w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Zobacz także

Dla Leona gra dla reprezentacji Polski jest niezwykle ważna. Kubańczyk z polskim paszportem skomentował powołanie postem na Facebooku.

- Jestem dumny, że znalazłem się na liście powołanych do reprezentacji Polski! Gratuluję powołanym, do zobaczenia już za kilka tygodni – napisał 25-letni zawodnik.

RadioZET.pl/Facebook/MW