Zamknij

Wilfredo Leon podjął decyzję. To wyklucza jego udział w MŚ siatkarzy

31.05.2022 13:43

Zdaniem włoskiego dziennika "Corriere dell'Umbria" siatkarz Perugii i reprezentacji Polski Wilfredo Leon podjął decyzję o poddaniu się operacji ścięgna rzepki kolana, która ma wykluczyć go z gry nie tylko w Lidze Narodów, ale także w rozgrywanych w Polsce i Słowenii mistrzostwach świata. 28-letni przyjmujący zdecydował się udać na zabieg po konsultacji u jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie chirurgii kolana.

Wilfredo Leon
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Wilfredo Leon, siatkarz włoskiej Perugii i reprezentacji Polski, po konsultacjach medycznych w Szwecji zdecydował, że podda się operacji ścięgna rzepki kolana - podał lokalny dziennik "Corriere dell'Umbria". Do zabiegu ma dojść w najbliższym czasie w Malmoe, a rehabilitacja potrwa 2-3 miesiące.

Włoska gazeta poinformowała, że pochodzący z Kuby Leon, który od 2019 roku reprezentuje biało-czerwone barwy, konsultował się u jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie chirurgii kolana i na tej podstawie zapadła decyzja o zabiegu.

Media: Wilfredo Leon podjął decyzję o operacji

Rehabilitacja - podkreśla dziennik - nie będzie krótka, a zawodnik może być gotów do gry na początku następnego sezonu ligowego, już po mistrzostwach świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce i Słowenii. Oznacza to, że według gazety 28-letni przyjmujący nie tylko opuści tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów, ale nie weźmie także udziału w mundialu, którego dwie poprzednie edycje biało-czerwoni wygrali.

Prowadzeni przez serbskiego trenera Nikolę Grbica polscy siatkarze zainaugurują występy w Lidze Narodów w przyszłym tygodniu w Ottawie w Kanadzie. Od sezonu 2018/2019 Leon występuje we włoskiej Serie A w drużynie Sir Safety Perugia, której trenerem również jest Grbic. Wcześniej występował w Zenicie Kazań.

loader

RadioZET.pl/PAP