Zamknij

Wilfredo Leon nie śpiewał polskiego hymnu. Siatkarz ujawnił powody

Maciej Walasek
28.07.2019 09:40
Wilfredo Leon
fot. PAP

Wilfredo Leon w sobotę zadebiutował w barwach reprezentacji Polski. Jednak przed spotkaniem 25-latek nie śpiewał hymnu narodowego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wilfredo Leon zadebiutował w biało-czerwonych barwach podczas meczu sparingowego Polski z Holandią. W środę zakończyła się dwuletnia karencja w związku ze zmianą macierzystej federacji. Obywatelstwo otrzymał w 2015 roku. W sobotę pojawił się w wyjściowym składzie, a biało-czerwoni wygrali 3:0 oraz rozstrzygnęli na swoją korzyść dodatkowego seta 25:21.

- Długo czekałem na ten debiut. Ale to był sparing. Chodziło o to, by zobaczyć, w jakiej jesteśmy formie przed sierpniowym turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk. Wygraliśmy bardzo pewnie. Jesteśmy już gotowi do walki, ale musimy też wciąż pracować - powiedział przyjmujący. - Było nieco emocji ze względu na debiut, ale to jednak był mecz sparingowy, który jest bardziej jak

Wilfredo Leon: Dlaczego nie śpiewał hymnu?

Chociaż Leon mówi po polsku, to przed meczem nie śpiewał razem z drużyną hymnu narodowego. 25-latek wytłumaczył, że w ten sposób chciał wyrazić szacunek dla Kuby.

- Potrafię zaśpiewać polski hymn, ale to nie był ten moment. Zachowałem się tak również z szacunku dla Kuby, bo tam nie śpiewałem przed meczami hymnu. Jako siatkarz reprezentacji Polski będę śpiewał. W Opolu jeszcze nie, ale w Krakowie na pewno.

Memoriał Wagnera 2019: Kiedy i z kim zagrają Polacy? TERMINARZ

Po drugim pojedynku Polaków z Holandią, mistrzowie świata udadzą się do Krakowa, gdzie w dniach 1-3 sierpnia zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. To będzie ostatni sprawdzian zespołu Vitala Heynena przed turniejem o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio.

RadioZET.pl/PAP/MW