Zamknij

Wilfredo Leon wybrany najlepszym siatkarzem turnieju. FIVB zachwycone

17.08.2019
Aktualizacja: 17.08.2019 13:40
Leon
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wilfredo Leon został wybrany przez FIVB najlepszym graczem grupy D w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio. Zobacz skrót jego najciekawszych zagrań!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"To maszyna do zdobywania punktów" - skwitowało formę Wilfredo Leona FIVB, po tym jak uznało reprezentanta Polski najlepszym graczem grupy D w turnieju kwalifikacyjnym do IO Tokio 2020. Chociaż występ tych rozgrywkach był debiutem dla 26-latka w kadrze biało-czerwonych, urodzony na Kubie siatkarz praktycznie od razu stał się bardzo ważną postacią w składzie Vitala Heynena, niezwykle przyczyniając się do awansu Polaków na najważniejsze igrzyska sportowe świata.

Wilfredo Leon najlepszym graczem grupy D. FIVB pod wielkim wrażeniem

- Powiedziano mi, że mam robić określone rzeczy, co starałem się wykonać. Jeśli mi się nie udało, to przyznawałem się do błędów i obiecywałem, że postaram się być lepszy. Popełniałem pomyłki, bo jestem tylko człowiekiem, ale starałem się być lepszy w każdej kolejnej akcji. Na początku było mi ciężko, ponieważ potrzebowaliśmy czasu, by skompletować drużynę. Miałem problemy z językiem i nowymi zawodnikami wokół, ale udało się już je w większości pokonać - mówił po turnieju Leon.

Występy przyjmującego doceniali polscy i zagraniczni dziennikarze, teraz doceniło go FIVB. Zobaczcie przygotowaną przez federację kompilację jego najlepszych akcji z rozgrywanego w Bydgoszczy turnieju.

W bieżącym roku polskich reprezentantów czeka jeszcze jedna wielka sportowa impreza - siatkarskie mistrzostwa Europy. Turniej odbędzie się w dniach 12-29 września, a Polska zmierzy się w nim w grupie z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą oraz Czarnogórą. W okresie od 1 do 15 października miejsce będzie miał również Puchar Świata.

RadioZET.pl/sport.pl/MG