Zamknij

Wilfredo Leon kuszony przez Rosjan. W grę wchodzą grube miliony

30.10.2019 08:58
Wilfredo Leon
fot. Polska Siatkówka/Facebook

Wilfredo Leon po zakończeniu tego sezonu może wrócić do Rosji. Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, przyjmujący reprezentacji Polski miałby przejść do Zenita Sankt Petersburg. Klub jest na tyle zdeterminowany, aby mieć go w swoim zespole, że za sezon gry Leon zarabiałby aż dwa miliony euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wilfredo Leon bardzo dobrze rozpoczął grę w reprezentacji Polski. Po zakończeniu dwuletniej karencji Kubańczyk z polskim paszportem zadebiutował w biało-czerwonych barwach i niemal z marszu razem z drużyną wywalczył awans na igrzyska olimpijskie do Tokio oraz zdobył brązowy medal mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata. Na tych dwóch ostatnich turniejach siatkarz zdobywał również nagrody indywidualne.

Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego przyjmujący rozpoczął zmagania klubowe. I mimo że rywalizacja nie rozkręciła się na dobre, już pojawiły się spekulacje na temat przyszłości 26-latka. „La Gazzetta dello Sport” uważa, że po sezonie 2019/20 Leon przejdzie do Zenita Sankt Petersburg. Klubowi tak bardzo zależy na ściągnięciu siatkarza, że za rok gry zaproponowano mu…dwa miliony euro.

Przypomnijmy, że przyjmujący przez cztery lata grał w Zenicie Kazań i w 2018 roku przeniósł się do włoskiej Safety Perguii, żeby szukać nowych wyzwań. Chociaż jego kontrakt wygasa po tym sezonie, agent reprezentanta Polski wyjaśnił, że Leon może przedłużyć umowę, zwracając uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim rodzina Leona jest bardzo zadowolona z przeprowadzki do Włoch, a dodatkowo samemu zawodnikowi świetnie współpracuje się z Vitalem Heynenem, który jest szkoleniowcem drużyny z Półwyspu Apenińskiego.

Zdaniem agenta trudno przewidzieć, co postanowi Leon. Niemniej jednak na tę chwilę 26-latek zamierza skupić się na tegorocznych zmaganiach i poprawieniu swojej gry, aby być w jak najlepszej dyspozycji w 2020 roku, kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie.

RadioZET.pl/gazzetta.it