Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel: Transmisja TV i online

Maciej Walasek
01.05.2019 13:48
Jastrzębski Węgiel
fot. Jastrzębski Węgiel/Facebook

Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel na żywo. Mecz o brązowy medal PlusLigi. Gdzie i o której godzinie obejrzeć drugi mecz o trzecie miejsce? Transmisja w TV i online w internecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszym meczu o trzecie miejsce PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (23:25, 25:17, 25:18, 26:28, 15:10). Grający drugi rok w PlusLidze zawiercianie niespodziewanie awansowali do najlepszej szóstki. Później sprawili jeszcze większą sensację i dostali się do półfinału. Również w 1/2 byli blisko potężnej niespodzianki. Aluron wygrał pierwszy, wyjazdowy mecz z ZAKSĄ 3:1. Niestety, ale u siebie prowadząc 2:0 w setach ostatecznie przegrali w tie-breaku. W trzecim meczu rewanżowym znów lepsi byli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, którzy pokonując Zawiercie 3:1 awansowało do finału. Tym samym Aluron Virtu Warta Zawiercie musiała przełknąć gorycz porażki i zadowolić się walką o brązowy medal mistrzostw Polski.

Zobacz także

PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel - o której godzinie mecz?

Jastrzębski Węgiel również był bliski sprawienia niespodzianki. W półfinałowym starciu, jastrzębianie zaskoczyli niemal identycznie jak zawiercianie. W pierwszym pojedynku z ONICO zwyciężyli 3:1 i jedną nogą byli w wielkim finale. Jednak ostatnie słowo należało do stołecznego klubu, który pokonał podopiecznych Roberto Santilliego 3:0 i w decydującym starciu 3:2.

W meczu otwierającym walkę o brązowy medal PlusLigi spotkanie było niezwykle wyrównane. Jednak finalnie to jastrzębianie są bliżsi trzeciego miejsca. W zespole z Jastrzębia-Zdroju zagrał środkowy Michał Szalacha. Przyszedł on na zasadzie transferu medycznego na miejsce Grzegorza Kosoka (siatkarz ten ze względu na kontuzję nie będzie już mógł zagrać w tym sezonie).

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel online. Gdzie obejrzeć mecz? O której godzinie?

Mecz Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel na żywo w środę, 1 maja. Początek meczu o godzinie 17.30. Transmisja w TV na Polsacie Sport i online na ipla.tv.

RadioZET.pl/MW