Zamknij

Vital Heynen zostanie zastąpiony przez trenera z Włoch? Media: jest kandydat

02.09.2021 09:18
Vital Heynen zostanie zastąpiony przez trenera z Włoch? Media: jest kandydat
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Andrea Anastasi lub Andrea Gardini kandydatami na trenera reprezentacji Polski siatkarzy? Takie informacje podał włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. 

  • Kontrakt Vitala Heynena z reprezentacją Polski wygasa po mistrzostwach Europy
  • Szef PZPS, Jacek Kasprzyk w rozmowie z TVP Sport przyznał, że jeśli Heynen chce zostać w kadrze musi wystartować w konkursie na nowego selekcjonera

Trener reprezentacji Polski siatkarzy zostanie wybrany po zakończonych mistrzostwach Europy. Turniej rozpoczyna się w czwartek. Ze względu na to, że kontrakt Vitala Heynena kończy się po ME, media rozpoczęły podawanie nazwisk trenerów, którzy mogą zastąpić Belga.

Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini poinformował, że faworytem do zastąpienia Vitala Heynena jest Andrea Anastasi.  Włoch obecnie jest trenerem Projektu Warszawa.

Anastasi był już selekcjonerem reprezentacji Polski. Nasi siatkarze pod jego wodzą wygrali Ligę Światową, zdobyli brązowy medal ME i srebro Pucharu Świata. Gian Luca Pasini twierdzi też, że jednym z kandydatów do zastąpienia Heynena mógłby być Andrea Gardini, czyli były asystent Anastasiego w reprezentacji Polski. Włoch od stycznia 2021 prowadzi Jastrzębski Węgiel.

RadioZET.pl/TVP Sport