Zamknij

Vital Heynen znalazł nową pracę. Poprowadzi słynną reprezentację

28.01.2022 17:32
Vital Heynen
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Vital Heynen znalazł nową pracę. Chociaż zdawało się, że plotkom na temat przyszłości byłego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy nie będzie końca, teraz wszystko stało się już jasne. Niemiecka federacja siatkarska poinformowała w piątek, że Belg obejmie kobiecą kadrę Niemiec.

Vital Heynen prowadził reprezentację Polski siatkarzy od 2018 roku. Pracę z biało-czerwonymi zakończył po zdobyciu brązowego medalu na mistrzostwach Europy. Wcześniej jego kadra odpadła w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich po porażce 2:3 z Francją. Jak się potem okazało, było to kluczowe dla jego losów u steru Polaków.

Od września 2021 roku belgijski trener nie potrafił sobie znaleźć nowej pracy, chociaż, jak informowały sukcesywnie różne media, propozycji otrzymał wiele. Jedna z nich miała nawet pochodzić... z Polski. Szkoleniowiec był wszak łączony z reprezentacją Polski siatkarek, jednak sam ostatecznie zdecydował się nie wysyłać swojego CV do konkursu. Dzisiaj przyszłość Heynena wreszcie się wyjaśniła.

Vital Heynen znalazł nową pracę. Poprowadzi słynną reprezentację

52-latek został nowym selekcjonerem kobiecej reprezentacji Niemiec. Dla Belga nie będzie to jednak pierwsza praca w roli selekcjonera niemieckiej kadry, gdyż w latach 2012-2016 prowadził on męską reprezentację tego kraju.

– Widziałem wiele meczów kobiet w ciągu ostatnich kilku miesięcy i cieszę się, że będę mógł teraz poznać wszystkie zawodniczki osobiście oraz zgrywać się z nimi, jako drużyną – powiedział w rozmowie z Niemieckim Związkiem Piłki Siatkowej Heynen. – Zapowiada się ekscytujący rok i jestem gotowy na to wyzwanie – dodał.

RadioZET.pl