Zamknij

Vital Heynen odejdzie z reprezentacji Polski po ME? "Duże prawdopodobieństwo"

17.09.2021 08:42
Vital Heynen
fot. Piotr Matusewicz/East News

Vital Heynen w rozmowie z portalem plusliga.pl zapowiedział, że decydujące mecze ME siatkarzy mogą być jego ostatnimi w roli selekcjonera reprezentacji Polski. - Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polaków miał miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo - podkreślił Belg.

Vital Heynen razem z polskimi siatkarzami podbija mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni rozkręcają się z meczu na mecz. W ćwierćfinale rozbili Rosjan i przebojem awansowali do półfinału turnieju, walcząc o medale. O finał mistrzowie świata powalczą ze Słowenią, która w ostatnich latach była bardzo niewygodnym przeciwnikiem.

Poza emocjami związanymi z walką o medale, kibice reprezentacji Polski zastanawiają się, czy spotkania w Katowicach będą ostatnimi pod wodzą szkoleniowca z Belgii. Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany, przyznając, że niestety, jest duża szansa na taki scenariusz.

- Powrót do Spodka będzie dla mnie szczególny – podam trzy powody. Po pierwsze, swój ostatni mecz w Lidze Mistrzów jako zawodnik rozegrałem właśnie w Spodku przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w dniu, w którym Lozano został przedstawiony jako trener Polski. Po drugie, w 2014 roku będąc szkoleniowcem Niemiec, przeżyłem w Spodku fantastyczne mistrzostwa świata, na których wywalczyliśmy brązowy medal i był to jak dotąd największy sukces tego zespołu - zaznaczał Heynen.

Vital Heynen odejdzie z reprezentacji Polski po ME? "Duże prawdopodobieństwo"

- Po trzecie, moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem, czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo- dodał.

Vital Heynen objął polską kadrę na początku 2018 roku. Z początku miał poprowadzić biało-czerwonych tylko do igrzysk olimpijskich w Tokio, ale z powodu przesunięcia imprezy z powodu pandemii koronawirusa, kontrakt Belga został przedłużony do ME, w których Polska jest współgospodarzem. Mimo wszystko selekcjoner Polaków na razie nie zamierza myśleć o przyszłości, ale chce skupić się na dwóch najbliższych spotkaniach.

Chcemy walczyć i pokazać dobrą siatkówkę. Przed meczem z Rosją powiedziałem chłopakom tylko jedno zdanie - chcę, żeby po meczu w szatni mogli być dumni z tego jak zagrali. To jest najważniejsze, nie sam wynik. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Katowicach - zakończył.

Mecz Polska - Słowenia odbędzie się w sobotę, 18 września. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl