Zamknij

Vital Heynen zabrał głos po opuszczeniu kadry przed meczem o 3. miejsce LN

Krzysztof Sobczak
15.07.2019 12:03
Vital Heynen
fot. FIVB

Vital Heynen, trener siatkarskiej kadry Polski, odpowiedział na zamieszanie związane z jego wylotem do kraju przed meczem o 3. miejsce Ligi Narodów 2019 w Chicago. Głos w sprawie zabrała również agencja reprezentująca jego interesy.

Zagłosuj

Czy Vital Heynen powinien zostać z drużyną na mecz o brązowy medal Ligi Narodów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przypomnijmy: belgijski szkoleniowiec zapowiadał, że po fazie grupowej opuści drużynę i wróci do kraju, by z tzw. kadrą "A" kontynuować przygotowania do najważniejszej w tym sezonie imprezy, jaką są kwalifikacje olimpijskie. Zmienił jednak zdanie po awansie drużyny do strefy medalowe. "Zostanę tak długo, jak długo będziemy wygrywać" - pisał w mediach społecznościowych. Kolejny mecz, półfinał z Rosją, biało-czerwoni przegrali, więc trener, nie czekając na spotkanie o brązowy medal, spakował się i wyleciał do Polski.

Zobacz także

Trener spełnił więc swoją zapowiedź, choć niewielu wierzyło, że może zostawić zespół w takim momencie. O sprawie nie wiedział ponoć nawet prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. - Jestem bardzo zaskoczony, bo miał zostać do końca. Uważam, że niepoważnie potraktował zawodników, którzy są w Chicago - mówił prezes federacji na antenie Polsatu Sport.

Słowa szefa związku oraz zachowanie Heynena odbiły się szerokim echem w mediach i wśród kibiców. Jedni bronili decyzji szkoleniowca o powrocie do kraju w trakcie Ligi Narodów, inni krytykowali, że ta młoda drużyna zasługiwała na poważniejsze traktowanie.

Heynen miał zgodę PZPS-u?

Jako pierwsza na całe zamieszanie zareagowała agencja reprezentująca interesy Heynena. "W obliczu dość zaskakujących głosów w przestrzeni medialnej informujemy, że zarówno PZPS jak i zawodnicy wiedzieli o wcześniejszym wyjeździe trenera Heynena z Chicago i wszystko było uzgodnione" - czytamy. Wreszcie głos w sprawie zabrał również trener.

"Kocham Polskę - najbardziej pasjonujący siatkarski kraj na świecie. To wspaniałe, że wszyscy macie swoje zdanie. Ale czy jest możliwe, aby na każdy tweet napisany o mnie napisano dwa na temat zawodników? Oni jak zawsze są prawdziwymi bohaterami tej historii" - napisał Belg na Twitterze.

Jacek Kasprzyk zapowiedział, że po powrocie Vitala Heynena będzie musiał z nim porozmawiać, by wyjaśnić tę sytuację. Zaznaczył jednak, że Belg nie poleciał na wakacje, lecz do pracy, co ma tutaj kluczowe znaczenie.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Brązowy medal dla Polski

"Osieroceni" przez pierwszego trenera polscy siatkarze pokonali w niedzielę Brazylię 3:0 i wywalczyli brązowe medale Ligi Narodów siatkarzy 2019. Po mecu prowadzący nasz zespół Jakub Bednaruk podkreślał, że to Heynen przeprowadził odprawę i przygotował drużynę do starcia z "Canarinhos".

RadioZET.pl/KS