Vital Heynen okrutnie oszukany przez współpracowników [WIDEO]

02.06.2020 20:46
Vital Heynen oszukany przez współpracowników
fot. PZPS/screen

Vital Heynen, trener siatkarskiej reprezentacji Polski, padł ofiarą okrutnego żartu. Po serii badań na koronawirusa, współpracownicy Belga oznajmili, że pozytywne wyniki otrzymali dwaj jego podopieczni.

Zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Polski w Spale rozpoczęło się w poniedziałek od przeprowadzenia badań na koronawirusa. Był to jeden z podstawowych warunków dopuszczenia zawodników do zajęć. Testy przeszedł także sztab szkoleniowy. Wszystkie wyniki okazały się negatywne.

Współpracownicy Vitala Heynena wykorzystali jednak okazję do zrobienia mu żartu. Kiedy Belg wszedł do pokoju hotelowego, lekarz kadry oznajmił, że dwóch siatkarzy jest zakażonych.

Vital Heynen wkręcony przez współpracowników [WIDEO]

- Vital, mamy mały problem. Artur Szalpuk, Bartosz Kurek i kierownik kadry Elżbieta Poznar są "dodatni". Będziemy musieli powtórzyć im testy, żeby się upewnić - powiedział Jan Sokal.

Belg wyglądał na zszokowanego i zasmuconego. Na szczęście nie trwało to długo, bo chwilę później wszyscy zgromadzeni w pokoju zaczęli się śmiać i wyjawili prawdę: "wszyscy są zdrowi".

Zgrupowanie siatkarzy w spale - WARUNKI

Na terenie ośrodka COS w Spale zawodnicy mają poruszać się w maseczkach ochronnych. Dotychczas zawsze mieszkali w dwuosobowych pokojach. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, przygotowano dla nich "jedynki".

Jak zaznaczono w komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, szczegóły dotyczące planu zgrupowania będą korygowane na bieżąco w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Druga jego część ma się odbyć w terminie 29 czerwca - 11 lipca.

W Spale trenować będą wszyscy podstawowi kadrowicze z ostatnich dwóch lat. Trener Vital Heynen nie ukrywał, że chciał, by jego podopieczni spotkali się i spędzili razem czas z myślą o igrzyskach w Tokio.

Posłuchaj podcastu

W tym roku biało-czerwonych nie czeka rywalizacja o stawkę. Zmagania olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano. PZPS zamierza zorganizować zaś cztery oficjalne mecze sparingowe. Miałyby się ode odbyć w drugiej połowie lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP