Zamknij

Jasne stanowisko Vitala Heynena w sprawie Leona

Maciej Walasek
11.03.2018 22:19
Wilfredo Leon
fot. East News

Vital Heynen odniósł się do kwestii gry Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Kubańczyk z polskim obywatelstwem może zadebiutować w biało-czerwonych barwach już w 2019 roku, ale Belg chce, aby pojawił się na zgrupowaniu kadry już w tym sezonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2015 roku utalentowany przyjmujący otrzymał polskie obywatelstwo, a w lipcu 2019 roku będzie mógł zagrać dla Polski. 24-latek wielokrotnie sygnalizował chęć gry dla biało-czerwonych m.in.: poprzez udzielenie wywiadu po polsku. W kadrze biało-czerwonych widzi go nowy selekcjoner Vital Heynen, który potwierdził to w rozmowie z Marcinem Lepą.

Zobacz także

- Jestem w stałym kontakcie z Leonem. Rozmawiamy i mamy świetne relacje. On mi podsuwa bardzo dobre i mądre pomysły. Jestem pewien, że pojawi się w Spale – przekonywał Belg. - Na pewno przyjedzie na zgrupowanie i będzie w trakcie rozgrywek Ligi Narodów. To pozwoli nam myśleć o nim, jako o członku tej drużyny. To dla mnie bardzo ważne, by traktować go jako część tej drużyny również od strony ludzkiej.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Mimo wszystko Heynen nie chce traktować Leona lepiej od pozostałych siatkarzy.

- Nie poświęcę całej pracy z drużyną dla Leona, który dołączy do nas w przyszłym roku. Chcę, aby każdy siatkarz był lepszy i to stworzy lepszą drużynę, niezależnie od tego, kto w danej chwili będzie przebywał na boisku.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW