Zamknij

Vital Heynen trenerem reprezentacji kobiet? Sport.pl: chce ubiegać się o posadę

20.09.2021 10:15
Vital Heynen trenerem reprezentacji kobiet? Sport.pl
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Według informacji portalu sport.pl, Vital Heynen ma zamiar ubiegać się o stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarek. Umowa Belga z męską kadrą wygasa w październiku, więc teoretycznie już za miesiąc mógłby dostać w naszym kraju kolejną pracę.

Vital Heynen kandydatem na trenera Polek? To informacja sensacyjna, jeszcze nieoficjalna, ale pewna. Heynen uważa, że byłoby to dla niego wielkie i bardzo ciekawe wyzwanie – poinformował w poniedziałek rano portal sport.pl.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Vitala Heynena zdobyła w tę niedzielę brązowy medal mistrzostw Europy. Nasi siatkarze pokonali Serbię 3:0. Belgijski trener przyznał, że szanse na to, iż pozostanie w kadrze są bardzo małe.

- Jeśli będą jakieś wyraźne sygnały, to może zostanę, ale bardzo wątpię w taki scenariusz. Przeżyłem tu fantastyczny czas. Czasem trzeba stwierdzić: wow, było super. Zawsze będę pamiętał ten ostatni medal – podkreślił.

Vital Heynen trenerem kadry kobiet? Sport.pl: jest zdecydowany, by ubiegać się o posadę

W poniedziałek Sport.pl poinformował, że Heynen jest zdecydowany ubiegać się o stanowisko trenera reprezentacji Polski kobiet.

Szkoleniowiec kadry kobiet Jacek Nawrocki zrezygnował z pracy w zeszłym tygodniu. Dzień po oficjalnym rozstaniu z reprezentacją szkoleniowiec został zaprezentowany jako nowy trener broniącego tytułu w ekstraklasie Grupa Azoty Chemika Police.

RadioZET.pl/PAP/sport.pl/PAB