Zamknij

Vital Heynen niezadowolony po grze Polaków: Nie tego oczekiwałem

23.09.2019 22:34
Vital Heynen po meczu Polska - Niemcy
fot. PAP

Vital Heynen zabrał głos po ćwierćfinałowym zwycięstwie Polaków z Niemcami. Chociaż selekcjoner mistrzów świata przyznał, że oczekiwał innego poziomu od swoich zawodników, zapewnił, że biało-czerwoni jadą po złoto.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze grają jak z nut. Swoją formę potwierdzili w ćwierćfinale z reprezentacją Niemiec, gdzie nie oddali rywalom ani seta. Mimo że w pierwszej partii rywale poważnie postraszyli mistrzów świata, ekipa Vitala Heynena w końcu przejęła inicjatywę nie tylko w tym secie, ale i całym spotkaniu.

- To nie był mecz jakiego bym oczekiwał na tym poziomie. To nie było to, co przewidywałem. Obie drużyny źle weszły w to spotkanie, była chyba zbyt duża presja, przez co zawodnicy popełniali dużo błędów. W szatni mówiłem, że nie musimy mieć indywidualności, nie ważne, kto będzie "dokładał cegiełki", ważne, żeby drużyna wygrywała. I to chyba dziś podziałało – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport, trener biało-czerwonych.

- Jestem pewien, że w półfinale zagramy lepiej. To jest ten krok, który musieliśmy zrobić. Z tych chłopaków niewielu grało na tym poziomie. Nie ma co porównywać Mistrzostw Europy do mistrzostw świata, to inna impreza i może też to zaważyło, na tej presji z początku spotkania – podkreślił Belg.

Oprócz tego szkoleniowiec polskiej kadry podkreślił rolę Michała Kubiaka, który ciężko pracował w całym meczu oraz docenił środkowych, którzy kilkukrotnie wykazywali się na parkiecie.

RadioZET.pl/Polsat Sport