Zamknij

Vital Heynen zabrał głos po zwolnieniu: Właśnie pożegnałem się z moim zespołem

16.04.2021 16:17
Vital Heynen
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Vital Heynen zabrał głos po zwolnieniu z Sir Safety Perugia. Selekcjoner reprezentacji Polski zaznaczył, że będzie wspierał włoski zespół na odległość. - Moja powracająca drużyna zasługuje na tytuł – powiedział.

Vital Heynen w czwartek został zwolniony z Sir Safety Perugia. O ile kwestia odejścia Belga była przesądzona, tak wszystkich zdziwił moment decyzji o rozwiązaniu kontraktu. W środę Perugia rozpoczęła walkę w finale ligi włoskiej. Pierwsze spotkanie z Cucine Lube Civitanova przegrała 1:3. W decydującej fazie zmagań o tytuł w Italii gra się do trzech wygranych meczów.

- Właśnie pożegnałem się z moim zespołem. Powtórzyłem zawodnikom, że jestem z nich dumny po tym wspaniałym, ale trudnym roku. Moja powracająca drużyna zasługuje na tytuł. Przygotowywaliśmy się wczoraj i zostawiam ich ze świadomością, że wyjdziemy z tego obronną ręką. Nawet na odległość będą czuli moje wsparcie. Zdobądźcie to!!! - napisał Heynen na Twitterze.

Vital Heynen zabrał głos po zwolnieniu z Sir Safety Perugia

W kolejnych meczach 51-letniego szkoleniowca zastąpi jego dotychczasowy asystent Carmine Fontana.

Vital Heynen razem z Sir Safety Perugią dwukrotnie wywalczył Superpuchar Włoch (2019, 2020). Poprzedni sezon ligi włoskiej został przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Medale nie zostały przyznane, a sam zespół został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Przed przeprowadzką do Italii Heynen pracował w niemieckim klubie VfB Friedrichshafen (2016–2019). Od 2018 roku jest selekcjonerem reprezentacji Polski.

RadioZET.pl