Zamknij

Vital Heynen spełnił swoją obietnicę. Przekazał medal PŚ kibicowi [ZDJĘCIE]

21.11.2019 14:09
Vital Heynen
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Vital Heynen spełnił swoją obietnicę. Przekazał srebrny medal Pucharu Świata kibicowi z najbardziej poruszającą historią. Zwycięzca choruje na raka i jest po amputacji ręki. Zobacz ZDJĘCIE udostępnione przez trenera siatkarskiej reprezentacji Polski!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Vital Heynen ogłosił niespełna miesiąc temu, że chce oddać zdobyty z reprezentacją Polski srebrny medal Pucharu Świata. Belg wymyślił w tym celu konkurs, którego zwycięzca miał zostać wyłoniony spośród kibiców z najbardziej poruszającą historią.

"Tak, mam kolejny medal... srebrny w Pucharze Świata. Ale dlaczego nie miałby należeć do kogoś z was? Prześlijcie mi swoje historie, a bohater tej z nich, która poruszy mnie najmocniej, otrzyma mój medal" - pisał na Twitterze trener reprezentacji Polski.

Vital Heynen przekazał srebrny medal Pucharu Świata kibicowi [ZDJĘCIE]

W czwartek belgijski szkoleniowiec zakończył odczytywanie nadesłanych wiadomości i wybrał zwycięzcę. Wyjątkową pamiątkę przekaże Jakubowi Procaninowi.

23-letni mężczyzna jest wielkim fanem siatkówki, a w przeszłości sam uprawiał tę dyscyplinę. Gdy wreszcie udało mu się podpisać umowę z drugoligowym klubem, drużynowi lekarze wykryli u niego mięsaka maziówkowego w lewej ręce. Najpierw była chemioterapia, później decyzja o amputacji.

Mięsaki: groźne, trudne do wykrycia nowotwory. Czym się charakteryzują?

Smutna historia Jakuba Procanina

"W siatkówce jest tak, że można przegrać dwa sety i nadal mieć szansę na wygraną. W przypadku walki z rakiem pierwszy przegrany set kończy grę. Choroba nie daje możliwości rewanżu. Zamyka rozdział, odprowadza na cmentarz. Mam właśnie piłkę meczową w górze i wierzę, że to jeszcze nie jest mój czas, a nowoczesna medycyna pozwoli uratować rękę. Bez Was to się jednak nie uda" - pisał Procanin na stronie siepomaga.pl jeszcze przed amputacją.

Chociaż ręki nie udało się uratować, 23-latek rozpoczął zbiórkę pieniędzy na protezę. Jej koszt wynosi ponad 60 tysięcy złotych, lecz póki co fan siatkówki zgromadził ich niewiele ponad 40. Medal od Heynena może jednak sprawić, że historia Jakuba Procanina zostanie na tyle nagłośniona, iż będzie miała szczęśliwe zakończenie.

Darowizny dla zwycięzcy konkursu selekcjonera reprezentacji Polski można wpłacać TUTAJ.

RadioZET.pl/Vital Heynen, siepomaga.pl