Zamknij

Przemowa Vitala Heynena do siatkarzy. Padły ważne słowa

27.07.2020 20:18
Vital Heynen
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen po drugim meczu sparingowym w Łodzi podsumował tegoroczny sezon reprezentacyjny i nawiązał do igrzysk olimpijskich w Tokio. - Za rok nie myślcie o medalu, tylko o tym, że jesteście niewiarygodnie mocnym zespołem - podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski siatkarzy w poniedziałek rozegrała ostatni mecz sparingowy, który zakończył sezon reprezentacyjny. W wewnętrznym pojedynku drużyna Karola Kłosa pokonała zespół Wilfredo Leona 2:1. Z bardzo dobrej strony pokazali się Bartosz Kwolek i Norbert Huber. Po zakończonym spotkaniu, Vital Heynen tradycyjnie zebrał wszystkich siatkarzy na środku boiska, aby powiedzieć parę słów.

Tym razem Belg podsumował sezon reprezentacyjny, a także podkreślił, co czeka jego podopiecznych w przyszłym roku na drodze do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Vital Heynen podsumował sezon reprezentacyjny

- W tym meczu był wyższy poziom niż byłby przeciwko Estonii. Chciałem, żeby mecz kończył się walką przy stanie 23:23 w trzecim secie i tak dzisiaj było. To lato to był bardzo dobry okres, mieliśmy dobrą grę i dobrze spędziliśmy czas - powiedział.

- Jednak za rok będzie zupełnie co innego. Na 99,9 procent spotkamy się w tej samej grupie, ale podejść do zadania będziecie musieli całkiem inaczej, już nie luźno i spokojnie. Tym razem od samego początku macie naciskać – podkreślił Heynen.

Potem Belg skierował się do będącego przy przemowie prezesa PZPS, Jacka Kasprzyka. – Panie prezesie, co musimy zrobić w przyszłym roku? – zapytał. – Mamy zdobyć medal. Po to pojedziemy na igrzyska – odpowiedział sam sobie.

– Powiem wprost. Za rok musicie przyjechać na zgrupowanie w naprawdę dobrej formie, żebyśmy od początku mogli zacząć ciężką pracę. Gdy spotkamy się znowu na początku maja, musimy być niesamowicie mocni i gotowi na ciężką pracę. Jeśli nam się uda, inni będą musieli być jeszcze mocniejsi, żeby nas pokonać. A to nie będzie łatwe

W przyszłym roku polscy siatkarze rozpoczną zgrupowanie na początku maja. Potem wezmą udział w Lidze Narodów i 24 lipca o ile igrzyska olimpijskie odbędą się zgodnie z planem, rozpoczną zmagania na imprezie czterolecia w Tokio.

RadioZET.pl/