Zamknij

Vital Heynen podaruje medal ME premierowi Morawieckiemu

24.09.2019 11:32
Vital Heynen podaruje medal Morawieckiemu
fot. PAP/EPA

Błyskawiczna reakcja premiera Mateusza Morawieckiego na problemy z lotem do Ljubljany reprezentacji polskich siatkarzy spotkały się z entuzjastyczną odpowiedzią trenera Vitala Heynena. Belg obiecał Prezesowi Rady Ministrów medal mistrzostw Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Co za wspaniałe uczucie, kiedy uzyskujemy wsparcie od naprawdę wszystkich w Polsce. Dziękuję wszystkim kibicom. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni..." - napisał Belg na Twitterze.

W poniedziałek w Apeldoorn polscy siatkarze pewnie pokonali Niemców 3:0 i awansowali do półfinału mistrzostw Europy. Na kolejny mecz do Ljubljany mieli wyruszyć o godz. 10:15 z lotniska w Amsterdamie, ale ze względu na strajk słoweńskiego przewoźnika utknęli w Holandii.

Rządowy samolot leci po siatkarzy

Reprezentacja nie została jednak pozostawiona na łaskę bądź niełaskę odpowiedzialnej za organizację lotów Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV). Do sprawy włączył się premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział wysłanie rządkowego samolotu po zawodników, sztab szkoleniowy i dziennikarzy. Maszyna ma wylądować w Amsterdamie ok. godz. 15.

Mecz Polska - Słowenia w półfinale ME siatkarzy 2019 odbędzie się w czwartek 26 września o godz. 20:30.
RadioZET.pl/KS