Vital Heynen opuści Final Six przed kluczowymi meczami? Jest komentarz PZPS

Maciej Walasek
12.07.2019 09:30
reprezentacja Polski siatkarzy na Final Six
fot. PAP/EPA

Vital Heynen zwrócił się z prośbą do FIVB o przebukowanie biletu powrotnego z USA przed półfinałowym meczem Polaków w Final Six. Jednak jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, Belg pozostanie z biało-czerwonymi i będzie obecny w weekendowych spotkaniach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Vital Heynen wpadł na kolejny dziwny pomysł. Jeszcze przed rozpoczęciem Final Six Ligi Narodów pojawiły się informacje, że Belg miałby opuścić drużynę biało-czerwonych, jeśli ci awansowaliby do półfinału. Wobec tego w sztabie szkoleniowym doszło do zmiany i w ekipie pojawił się Jakub Bednaruk, który miałby zastąpić Heynena w roli selekcjonera.

Kiedy Polacy po wygranych meczach z Brazylią i Iranem przypieczętowali grę w 1/2 Ligi Narodów, sam Heynen miał poprosić FIVB o przebukowanie biletu powrotnego do Polski na piątek. Zaskakujące wieści potwierdził w programie „Prawda Siatki” Marcin Lepa.

- Dostałem telefon prosto z Chicago. Źródło pewne. Jest to osoba, która zasiada w loży FIVB i na gorąco zatelefonowała do mnie z informacją, że Vital Heynen wystąpił z oficjalną prośbą do światowej federacji, żeby przebukować bilet powrotny do Polski na piątek – powiedział dziennikarz Polsatu Sport.

Liga Narodów siatkarzy: TABELA i WYNIKI Final Six. Które miejsce zajmują Polacy?

Final Six: Dlaczego Vital Heynen chciał wyjechać przed półfinałem?

Być może powodem dziwnej decyzji Vitala Heynena było to, że 50-latek chciał poświęcić czas innym siatkarzom, przebywającym na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który w dniach 9-11 sierpnia odbędzie się w Gdańsku. Pojawiła się też inna wersja, związana z ogłoszeniem Heynena jako nowego trenera Sir Safety Perugii. Na kanale „Prawda Siatki” Lepa i towarzyszący mu Wojciech Drzyzga wysnuli teorię, że powodem wyjazdu selekcjonera reprezentacji Polski miała być jego prezentacja w nowym klubie, która miała odbyć się w ten weekend.

- Przedstawiciele FIVB pytają, czy powodem nie jest przewidywana na ten weekend prezentacja Vitala Heynena jako nowego trenera Perugii. Gdyby tak było, to to jest dla mnie skandal. Jeśli trener chce wrócić do Zakopanego to nadal uważam, że jest to co najmniej mocno niezręczna prośba o przebukowanie biletu. Nie wyobrażam sobie reprezentacji bez trenera Heynena na ławce – grzmiał Lepa.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy i o której grają Polacy w Final Six? [TERMINARZ]

Vital Heynen opuści Final Six? Reakcja PZPS

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że Vital Heynen pozostanie z reprezentacją Polski w Chicago w turnieju finałowym Ligi Narodów.

- Dostaliśmy informację od osoby wysoko postawionej w kadrze narodowej siatkarzy: nasza reprezentacja i Vital Heynen po meczach z Brazylią i Iranem ten weekend spędzą w Chicago na meczach w strefie medalowej - napisano w komunikacie.

W piątek, 12 lipca odbędą się ostatnie mecze w fazie grupowej Final Six Ligi Narodów. Polacy są już pewni awansu z pierwszego miejsca i w półfinale zmierzą się z Rosją albo USA.

RadioZET.pl/Prawda Siatki/MW