Vital Heynen ogłosił skład na pierwszy turniej Ligi Narodów

Krzysztof Sobczak
22.05.2018 10:00
Vital Heynen ogłosił skład na Ligę Narodów
fot. PAP

Szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski Vital Heynen ogłosił 15-osobowy skład na pierwszy turniej w ramach Ligi Narodów, który w dniach 25-27 w Katowicach i w Krakowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z tej listy w środę zostanie skreślone jeszcze jedno nazwisko. Będzie to jeden z atakujących, bo Belg powołał aż czterech zawodników na tę pozycję.

Zobacz także

W składzie brakuje m.in. Mateusza Miki i Mateusza Bieńka. Środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle otrzymał wolne po Final Four Ligi Mistrzów. Ma wrócić na drugi turniej w Łodzi.

Liga Narodów siatkarzy: Rywale Polaków

W pierwszy weekend Ligi Narodów, rozgrywek, które zastąpiły Ligę Światową, Polacy zmierzą się z Koreą Południową (25 maja w Katowicach) oraz z Rosją i z Kanadą (odpowiednio 26 i 27 maja w Krakowie). Z ekipą z "Kraju Klonowego Liścia" biało-czerwoni rozegrali dwa sparingi - pierwszy przegrali 1:3, drugi wygrali 3:2. To był oficjalny debiut Vitala Heynena w roli szkoleniowca reprezentacji Polski.

Skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk).

Atakujący: Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Damian Schulz (Trefl Gdańsk).

Środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów), Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk), Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów).

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów).

RadioZET.pl/KS