Vital Heynen chce oddać medal Pucharu Świata kibicom. Wymyślił konkurs

19.10.2019 12:15
Vital Heynen
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Vital Heynen chce oddać medal za zajęcie drugiego miejsca w Pucharze Świata kibicom. Belgijski selekcjoner polskiej reprezentacji siatkarzy wymyślił konkurs, w którym chętni mają za zadanie wysłać mu najbardziej wzruszającą historię swojego życia. Osoba z najbardziej poruszającą otrzyma srebrny krążek z rąk samego szkoleniowca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po udanym turnieju w Pucharze Świata i wygraniu aż 10 spośród 12 meczów, polska reprezentacja siatkarzy zajęła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Srebrny medal w ostatnich tegorocznych rozgrywkach był idealnym zwieńczeniem udanego sezonu Polaków i Vitala Heynena jako ich selekcjonera. Po zakończeniu doczekaliśmy się jednak jeszcze jednego miłego akcentu ze strony belgijskiego trenera.

Vital Heynen odda medal Pucharu Świata kibicom. Wymyślił konkurs

Szkoleniowiec postanowił oddać swój medal jednemu z kibiców. Postawił jeden warunek. Srebrny krążek trafi do tego fana, którego historia najbardziej wzruszy Belga. "Tak, mam kolejny medal... srebrny w Pucharze Świata. Ale dlaczego nie miałby należeć do kogoś z was? Prześlijcie mi swoje historie, a bohater tej z nich, która poruszy mnie najmocniej, otrzyma mój medal" - napisał na Twitterze.

Srebro w Pucharze Świata to łącznie trzeci medal Heynena zdobyty w tym sezonie. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli dwa brązowe krążki w mistrzostwach Europy oraz Lidze Narodów. Co więcej Polacy zwyciężyli swoją grupę w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio i jako jedni z pierwszych zapewnili sobie kwalifikację do elitarnych rozgrywek.

Warto wspomnieć, że srebrny medal PŚ to również trzeci medal, który Vital Heynen oddaje w ręce innych. Nagrodę za mistrzostwa świata przekazał prezesowi PZPS, Jackowi Kasprzykowi, zaś brązowy krążek za mistrzostwo Europy wręczył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za udostępnienie polskiej kadrze w potrzebie prywatnego rządowego samolotu.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl