Zamknij

Zamieszanie wokół Vitala Heynena. Menedżerka Belga wydała sprostowanie

21.09.2021 09:16
Zamieszanie wokół Vitala Heynena
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Vital Heynen po zakończeniu pracy w męskiej reprezentacji Polski chciałby objąć funkcję szkoleniowca żeńskiej kadry biało-czerwonych. Taka informacja pojawiła się w poniedziałek za sprawą menedżerki Belga. Jeszcze tego samego dnia kobieta postanowiła sprostować swoje słowa, które - jej zdaniem - zostały nadinterpretowane.

  1. Vital Heynen poprowadzi reprezentację Polski kobiet?
  2. Vital Heynen - sukcesy w reprezentacji Polski

Vital Heynen przez trzy lata pracy w reprezentacji Polski związał się z naszym krajem tak mocno, że po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy nie ukrywał swoich emocji. Najpewniej był to jego ostatni mecz w roli szkoleniowca biało-czerwonych, bowiem jego kontrakt wkrótce wygaśnie, a cel nadrzędny, jakim był medal igrzysk olimpijskich w Tokio, nie został zrealizowany. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk już wtedy zapowiadał, że umowa nie zostanie przedłużona, a 52-latek, jeśli będzie chciał dalej pracować z kadrą, będzie musiał wziąć udział w konkursie. Na to się jednak nie zanosi, o czym świadczy m.in. wpis Belga w mediach społeczniościowych.

"Każda łza była łzą dumy. Nigdy nie płakałem tak bardzo i nigdy nie widziałem tyłu łez na zakończenie sezonu. Dziękuję zawodnikom, sztabowi, najlepszej publiczności na świecie.
Dziękuję Polsko" - napisał Heynen na Twitterze. Wielu kibiców odebrało to jako pożegnanie z reprezentacją.

Vital Heynen poprowadzi reprezentację Polski kobiet?

W poniedziałek pojawiła się jednak sensacyjna informacja, jakoby Vital Heynen był zainteresowany poprowadzeniem żeńskiej reprezentacji Polski, która po tym sezonie również straciła trenera. Jacek Nawrocki postanowił odejść ze stanowiska i objąć stery w ekipie mistrza kraju, Grupie Azoty Chemik Police.

- Vital bardzo by chciał i jest zainteresowany tym stanowiskiem. Oprócz tego, że lubi wyzwania, a to mu się wydaje być bardzo ciekawym wyzwaniem, to także kocha Polskę, polskich kibiców i bardzo chciałby w naszym kraju zostać dłużej. Uważa, że tak wspaniałej atmosfery do pracy nie ma nigdzie indziej - mówiła Ola Piskorska, menedżerka Belga.

Media natychmiast podchwyciły ten temat, a kibice, którzy mają duży szacunek do pracy Belga w Polsce, dość entuzjastycznie odnieśli się do tych doniesień. Czy to oznacza, że Heynen wystartuje w konkursie, ale nie na szkoleniowca męskiej kadry, a żeńskiej? Tego jeszcze nie wiadomo, bowiem Piskorska jeszcze tego samego dnia sprostowała swoje słowa.

"Zrobiło się duże zamieszanie w efekcie pewnego chaosu komunikacyjnego. Chciałabym je sprostować: Vital Heynen nie podjął jednoznacznej decyzji, że będzie się ubiegał o stanowisko trenera polskiej kadry kobiet. To jest jedna z licznych propozycji na przyszłość, którą rozważa" - zaznaczyła.

O powołaniu nowych trenerów będzie decydował już nowy prezes. Wybory odbędą się podczas zjazdu delegatów zaplanowanego na 27-28 września.

Vital Heynen - sukcesy w reprezentacji Polski

Vital Heynen objął stanowisko szkoleniowca męskiej reprezentacji Polski w lutym 2018 roku. Od początku włodarze siatkarskiej centrali stawiali przed nim cel wywalczenia medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. To się nie udało - nasza drużyna kolejny raz nie przerwała "klątwy ćwierćfinału" i przegrała z Francją. Niemniej przez te 3,5 roku Belg wraz z zespołem mógł cieszyć się z wielu innych sukcesów.

Biało-czerwoni pod jego wodzą w 2018 roku obronili tytuł mistrzów świata. W mistrzostwach Europy dwa razy stawali na najniższym stopniu podium, a w Lidze Narodów, w której często grali w mocno eksperymentalnym składzie, sięgali po srebro i brąz. Dwa lata temu zdobyli srebrny krążek Pucharu Świata.

RadioZET.pl/Twitter/PAP/Agnieszka Niedziałek