Vital Heynen nie poprowadzi Safety Perugii? Problemy selekcjonera reprezentacji Polski

Maciej Walasek
22.07.2019 12:02
Vital Heynen
fot. FIVB

Vital Heynen może nie poprowadzić Safety Perugii w kolejnym sezonie. Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, selekcjoner reprezentacji Polski nie ma odpowiednich dokumentów, które pozwoliłyby mu na prowadzenie wicemistrza Włoch.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Vital Heynen po objęciu funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarzy w maju 2019 roku pożegnał się z rolą szkoleniowca VfB Friedrichshafen. Belg chciał skupić całą swoją uwagę na prowadzeniu zespołu mistrzów świata. Po pewnym czasie 50-latek został ogłoszony nowym trenerem Safety Perugii.

Jednak według najnowszych doniesień „La Gazzetta dello Sport”, Belg może niespodziewanie nie prowadzić ekipy wicemistrza Włoch. Zdaniem dziennika selekcjoner nie posiada odpowiednich dokumentów.

Kto powalczy o igrzyska? Heynen może przygotować się na porządny ból głowy [KOMENTARZ]

– Zgodnie z rozporządzeniem włoskiej federacji (FIPAV) Vital Heynen nie posiada niezbędnych dokumentów, by sprawować funkcję pierwszego trenera – podała gazeta.

Chociaż sytuacja jest niepewna, Heynen może dostać pozwolenie na pracę w lidze włoskiej dzięki specjalnemu zezwoleniu. Jednak zanim dojdzie do jego debiutu, 50-latka czeka najważniejsza impreza tego sezonu reprezentacyjnego – turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który w dniach 9-11 sierpnia odbędzie się w Gdańsku. Poza nią mistrzowie świata powalczą w Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata.

RadioZET.pl/gazzetta.it/MW