Vital Heynen skrytykowany przez prezydenta irańskiej siatkówki: Jest chory psychicznie

Maciej Walasek
21.06.2019 09:48
Vital Heynen
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Vital Heynen został zaatakowany przez Afshina Davariego. Prezydent irańskiej federacji siatkówki w jednym z wywiadów powiedział, że selekcjoner reprezentacji Polski jest chory psychicznie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Vital Heynen został skrytykowany przez Afshina Davariego, który w kontrowersyjnych słowach odpowiedział na słowa Belga na temat organizacji turnieju w Urmii. Mimo że mecz Polaków z Iranem przebiegał spokojnie, to po zwycięstwie gospodarzy z biało-czerwonymi miejscowi kibice rozpoczęli huczną zabawę i świętowali na ulicach miasta.

Ogromną radość odczuli także polscy siatkarze, którzy próbowali przedostać się z hali do hotelu. Ostatecznie z powodu bawiących się fanów, którzy zablokowali przejazd autobusowi reprezentacji Polski, 3,5-kilometrowy odcinek pokonali w prawie dwie godziny. Z kolei irańscy zawodnicy udali się do hotelu inną drogą. Gdy biało-czerwoni dotarli na miejsce, Heynen zrobił awanturę, skarżąc się, że organizatorzy nie zapewnili drużynie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Vital Heynen skrytykował organizatorów, szybka odpowiedź Iranu

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

– To z jednej strony było jedno z moich najlepszych doświadczeń, a z drugiej jedno z najgorszych. Przez to wracam z Iranu z bardzo złymi odczuciami. Szkoda, że tak wiele dobrego będzie zniwelowane przez tak złe doświadczenie. Nie dam rady zmienić tego, co przez to czuję. To była najniebezpieczniejsza sytuacja związana z siatkówką. Czułem się jak w filmie. Zawsze jestem bardzo otwarty w stosunku do ludzi, a to był pierwszy raz, kiedy bałem się wyjść z autobusu – mówił belgijski szkoleniowiec.

Do słów 50-latka odniósł się Afshin Davari, który w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport” powiedział, że szkoleniowiec Polaków jest „chory psychicznie”.

– Heynen jest chory psychicznie i potrzebuje psychologa. Stworzył bardzo zły rodzaj wojny psychologicznej – powiedział prezydent irańskiej siatkówki.

– Oczekuje zbyt wiele dla swojego zespołu. Takie sytuacje zdarzają się na całym świecie. Mieliśmy im podstawić helikopter? Zapewniliśmy dwie eskorty, wszystko przebiegło bezpiecznie, a nasi kibice oklaskiwali Polaków – kontynuował.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy grają Polacy? O której mecze? [HARMONOGRAM WEEKENDU]

Liga Narodów: List PZPS do FIVB

Po turnieju w Urmii Polski Związek Piłki Siatkowej wystosował specjalne pismo do FIVB, w którym poinformował o całym zajściu. Jednak Międzynarodowa Federacja Siatkówki nie wysłała żadnej odpowiedzi na oświadczenie PZPS w stronę Iranu. Sam Davari przyznał, że może przeprosić Polaków za „pasję fanów, wspaniałą atmosferę oraz za zwycięstwo, które ich uszczęśliwiło”.

Reprezentacja Polski siatkarzy z dorobkiem 15 punktów zajmuje w Lidze Narodów 7. miejsce. Podopieczni Vitala Heynena nadal liczą się w walce o Final Six. Najbliższy turniej mistrzowie świata zagrają w Mediolanie.

RadioZET.pl/MW