Vital Heynen skreślił pierwszego reprezentanta. Nie zagra w najważniejszej imprezie sezonu

Maciej Walasek
24.07.2019 23:29
Vital Heynen
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Vital Heynen tuż przed meczami towarzyskimi z Holandią skreślił Łukasza Kaczmarka. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle może zapomnieć o walce o igrzyska olimpijskie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Vital Heynen przygotowuje reprezentację Polski do kluczowego turnieju sezonu – kwalifikacji o igrzyska olimpijskie. Po brązowy medalu zdobytym w Lidze Narodów, na zgrupowaniu w Zakopanem do imprezy w Gdańsku przygotowywało się 17 siatkarzy. Z tej grupy na sparingi z Holandią nie pojedzie Łukasz Kaczmarek.

Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie pojawi się również na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, ale nadal ma być dostępny dla selekcjonera biało-czerwonych, gdyby w zespole doszło do kontuzji któregoś z zawodników, którzy znajdą się w drużynie, walczącej o przepustki do Tokio. To nie pierwszy raz, kiedy Kaczmarek przegrał walkę o dużą imprezę. Rok temu 25-latek nie znalazł się w ekipie, która pojechała na mistrzostwa świata.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Kiedy grają siatkarze?

Heynen będzie musiał skreślić jeszcze dwa nazwiska. Największa rywalizacja toczy się na pozycji przyjmującego i środkowego. Na tej pierwszej mamy Leona, Bednorza, Kwolka, Szalpuka, Kubiaka i Śliwkę. Z kolei na środku jest Kochanowski, Bieniek, Kłos i Nowakowski. W rozwiązaniu tego problemu z pewnością pomogą dwa sparingi z Holandią (27 i 28 lipca) i trzy mecze na Memoriale Wagnera (1-3 sierpnia).

Memoriał Wagnera 2019: Kiedy i z kim zagrają Polacy? TERMINARZ

W najbliższy weekend w biało-czerwonych barwach zadebiutuje Wilfredo Leon. W środę, 24 lipca Kubańczykowi skończyła się karencja nałożona przez FIVB.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW