Verva o krok od brązowego medalu, wielkie emocje w Bełchatowie

14.04.2021 20:06
Skra - Verva

PGE Skra Bełchatów przegrała z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 2:3 w pierwszym meczu o brązowy medal PlusLigi w sezonie 2020/21. W tie-breaku bełchatowianie nie wykorzystali trzech piłek meczowych.

W pierwszym secie to siatkarze Skry zdominowali graczy Vervy, którzy kapitalnie spisywali się na zagrywce. Skuteczny serwis powodował, że zawodnicy Andrei Anastasiego mieli ogromne problemy w przyjęciu. Już na samym początku bełchatowianie odskoczyli na cztery punkty, prowadząc 8:4, a potem podwyższyli prowadzenie 12:6. Bardzo dobrze zagrywał Milad Ebadipour, który asem serwisowym powiększył przewagę na dziesięć punktów (22:12). Ostatecznie gospodarze wygrali 25:15.

W drugiej części Verva odgryzła się rywalom, szybko wychodząc na prowadzenie 7:3. Mimo że Skra zdołała doprowadzić do remisu 12:12, goście znów wygrali kilka kolejnych akcji i wyszli na prowadzenie 17:13. Siatkarze Michała Mieszko Gogola popełniali sporo błędów własnych, przez co stołeczna ekipa wygrała 25:20.

Skra - Verva: Siatkarze z Warszawy bliżej brązowego medalu

W trzeciej partii Skra wróciła na właściwe tory, gromiąc rywali do 11. Na początku seta zawodnicy z Bełchatowa prowadzili 8:1, a goście nie znaleźli rozwiązania na choćby częściowe odrobienie strat.

W czwartym secie Verva znów ruszyła do ataku, a widzowie oglądali bardzo podobny przebieg, jak w drugiej partii. Po walce punkt za punkt, przy stanie 8:8 drużyna Andrei Anastasiego przejęła inicjatywę, a w ataku błyszczał Grobelny. Finalnie Verva doprowadziła do tie-breaka, zwyciężając 25:19.

Piątą część lepiej zaczęli bełchatowianie, którzy zdobyli trzypunktowe prowadzenie i przy zmianie stron prowadzili 8:5. Mimo prowadzenia gospodarzy 13:11, gościom udało się wyrównać. Po ataku Superlaka zespoły walczyły na przewagi. Tu lepsi byli gracze z Warszawy, a mecz zakończył Bartosz Kwolek, który posłał asa serwisowego, kończąc piątego seta i całe spotkanie 21:19.

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:18, 20:25, 25:11, 19:25, 19:21)