Verva Warszawa z brązowym medalem PlusLigi

21.04.2021 19:08
Verva Warszawa Orlen Paliwa

Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała PGE Skrę Bełchatów w decydującym meczu o brązowy medal PlusLigi. W Bełchatowie warszawianie pokonali gospodarzy 3:0 (25:20, 25:20, 25:22).

Verva Warszawa od samego początku narzuciła Skrze swój styl gry. W bardzo szybkim czasie warszawianie odskoczyli gospodarzom na cztery punkty, prowadząc 7:3, a potem powiększyli przewagę, wygrywając 12:6. Zespół Gogola nie poradził sobie z wysoką skutecznością w ataku i mocnej zagrywce. Przy stanie 18:9 dla Vervy, bełchatowianie zaczęli odrabiać straty, ale finalnie przegrali 22:25.

W drugiej partii goście kapitalnie weszli w seta, prowadząc 6:1. Taka początkowa gra odbiła się na dalszej części, gdzie Skra musiała gonić rywali. Jednak dobre akcje mieszały się z błędami własnymi. Ostatecznie siatkarze PGE Skry tracili do Vervy trzy punkty (20:23), ale ekipa Andrei Anastasiego „dowiozła” wynik, wygrywając 25:20.

Trzeci set był niezwykle wyrównany, ale to znów warszawianie dobrze weszli w tę partię, prowadząc 2:0 po dwóch asach serwisowych Bartosza Kwolka. W środku seta Skra wyszła na dwupunktowe prowadzenie 17:15, ale Verva szybko odrobiła straty. Mecz zakończył Kwolek, który asem serwisowym przypieczętował brązowy medal dla Warszawy (25:22).

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)