Zamknij

Utytułowany siatkarz zakończył karierę. Pożegnanie po niemal 30 latach

Maciej Walasek
20.07.2022 14:30

Michał Ruciak zakończył siatkarską karierę. Były reprezentant Polski po 29 latach gry pożegnał się z ukochaną dyscypliną. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Michał Ruciak, Zbigniew Bartman
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Michał Ruciak szerszej publiczności dał się poznać w trakcie występów w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał łącznie 166 meczów. Razem z kadrą zdobył m.in. złoto mistrzostw Europy w 2009 roku i brąz w 2011, triumfował w Lidze Światowej trzy lata później, a także wywalczył srebrny medal w Pucharze Świata (2011).

W swojej karierze grał w PGE Skrze Bełchatów, czy ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą zajął drugie miejsce w Pucharze CEV.

Michał Ruciak zakończył karierę po 29 latach

"W życiu każdego sportowca nadchodzi moment, w którym kończy sportową karierę i u mnie właśnie ten czas nadszedł. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi przez całą moją zawodową podróż sportową, wszystkim klubom za możliwość reprezentowania ich barw, wszystkim trenerom, którzy mi zaufali i przekazywali bezcenną wiedzę. Wszystkim graczom, z którymi miałem przyjemność występować na boisku, zdobywać medale i reprezentować barwy narodowe" - czytamy w poście Ruciaka na Facebooku.

"Kocham Cię siatkówko i nigdy nie opuszczę. Do zobaczenia już w innej roli" - zakończył.

Michał Ruciak, który w PlusLidze spędził 21 lat, a z dyscypliną jest związany od 29, grał na pozycji przyjmującego. Dopiero pod koniec zaczął występować na pozycji libero. W ostatnim czasie był siatkarzem Stali Nysa.

RadioZET.pl