Zamknij

Upadek firmy Onico. Stołeczny klub wydał oficjalny komunikat

Krzysztof Sobczak
02.08.2019 11:06
Onico Warszawa
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Onico, sponsor tytularny i właściciel 100 procent akcji klubu Onico Warszawa, złożył wniosek o upadłość, co zrodziło naturalne pytania o przyszłość klubu. Wicemistrzowie Polski wydali komunikat w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia.

"W związku ze złożeniem przez ONICO S.A., właściciela 100% akcji klubu, wniosku o ogłoszenie upadłości, Zarząd ONICO Warszawa informuje, że prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi inwestorami i sponsorami, którzy pozwolą utrzymać aktualny poziom sportowy zespołu. O ich przebiegu będziemy informować na bieżąco.

"Trzyletnia umowa sponsorska pomiędzy spółkami, która wygasa wraz z końcem sierpnia bieżącego roku, nie była i nie jest jedynym źródłem finansowania klubu. W związku z problemami ONICO S.A., które nasiliły się w ostatnich dniach, została podjęta decyzja o nieprzedłużeniu wyżej wymienionej umowy.

Z Zarządem ONICO S.A prowadzone są rozmowy mające na celu pozytywne rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Wolą obu stron jest dalsze funkcjonowanie klubu na jak najwyższym poziomie.

Zarząd ONICO Warszawa jest w stałym kontakcie z Zarządem Polskiej Ligi Siatkówki, który na bieżąco otrzymuje informacje o aktualnej sytuacji klubu".

W minionym sezonie PlusLigi Onico Warszawa zdobyła srebrny medal, ulegają w decydujących meczach Zaksie Kędzierzyn-Koźle.

Co dalej z Onico Warszawa?

Mimo problemów, rzecznik klubu Maciej Prusiński poinformował nas, że zespół został zgłoszony zarówno do rozgrywek PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 i start w tych rozgrywkach nie jest zagrożony.

Klub uspokaja i zapewnia, że nie powtórzy się cassus Stoczni Szczecin, która rozpoczęła sezon, ale ze względu na problemy finansowe nie była w stanie go dokończyć. Tymczasem serwis Sportowe Fakty nieoficjalnie dowiedział się, że menadżerowie niektórych zawodników poszukują swoim klientom nowych klubów. Może to być jedynie plan awaryjny na wypadek, gdyby nie udało się znaleźć sponsora.

Ponadto pojawiają się pogłoski, że w ratowanie stołecznej drużyny mogłoby zaangażować się miasto.

Upadek firmy Onico

W czwartek 1 sierpnia firma Onico w oficjalnym komunikacie poinformowała o złożeniu wniosku o upadłość w związku z niewypłacalnością.

"Okolicznościami uzasadniającymi złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości Emitenta jest niewypłacalność w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy Prawo Upadłościowe, tj. utrata zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych" - napisano.

RadioZET.pl/onicowarszawa.pl/KS